Web Analytics

В районі Станиці Луганської завершили процес розведення сил

Спеціальна моніторингова місія підтвердила завершення процесу розведення сил і засобів з боку Збройних сил України та збройних формувань на непідконтрольній Україні території в районі Станиці Луганської. 

Україна сповістила Спеціальну моніторингову місію про завершення розведення сил з боку ЗСУ 29 червня, збройні формування з непідконтрольних уряду районів Луганської області — 30 червня, йдеться в оперативному звіті СММ.

Фото: twitter.com/OSCE_SMM

Процес розведення сил розпочався 26 червня, зазначають СММ.

«У подальшому упродовж кількох днів, за спостереженнями Місії, Збройні сили України та збройні формування залишили інші позиції на ділянці розведення. Спостерігачі також зауважили, що в межах ділянки розведення Збройні сили України почали проводити роботи з демонтажу передових фортифікаційних споруд та розмінування, а члени збройних формувань проводили роботи з демонтажу укриття, а також прибрали кілька бетонних блоків на ділянці розведення та почали облаштовувати нову контрольно-пропускну інфраструктуру за межами ділянки розведення», — йдеться у повідомленні Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

СММ ОБСЄ називає ситуацію на ділянці спокійною та стабільною.

Завершення процесу розведення сил і засобів з обох боків у Станиці Луганській президент України Володимир Зеленський назвав першим кроком до сталого припинення вогню.

«Мені здається, це перший крок до сталого припинення вогню по всій лінії розмежування, який відбувся завдяки розблокуванню Мінського процесу. Я розумію, що тільки час і конкретні кроки зможуть підтвердити всім, що сторони виконують свої зобов’язання. Я не хочу обіцяти, що завтра буде мир, але з’явилася крихка надія на початок завершення гарячої фази війни», — сказав Зеленський у відеозверненні, яке цитує прес-служба президента.

Зеленський вважає подію «першим невеличким успіхом». 

У добому зведенні прес-центру штабу ООС на 1 липня повідомляється про 19 обстрілів позицій України. 

Теги: