Web Analytics

В перших аналізах Порошенка психоактивних речовин не знайшли

В аналізах сечі та крові президента України Петра Порошенка, які він здав сьогодні зранку на стадіоні «Олімпійський», не знайшли психоактивних речовин. Далі в лабораторію направлять зразки волосся.

Про результати досліджень повідомив головний лікар Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» Володимир Ярий, передає телеканал «Прямий».

Яровий розповів, що протягом перших двох годин медики зробили два види досліджень. В першу чергу, на стадіоні «Олімпійський» — аналіз сечі. Жодних психоактивних речовин знайдено не було. Після цього за допомогою газового хроматографа дослідили кров на наявність алкоголю — він також був відсутній.

«Далі в нас є зразки волосся, які будуть направлені в лабораторію. І скоріш за все, протягом двох тижнів, ми отримаємо кінцевий остаточний результат, пов'язаний з вживанням будь-яких психоактивних речовин упродовж більш тривалого часу. Щонайменше можна стверджувати про останні шість місяців життя людини», — сказав Ярий.

Дослідження навряд чи вдасться пришвидшити, додав він. «Це все що ми можемо зробити. На сьогоднішній день — це таке досягнення медицини. Тобто прискорити цю процедуру вкрай складно», — пояснив Володимир Яровий.

Він також уточнив, що дослідження за допомогою газового хроматографу допомагає виявити наявність алкоголю.

«Ми можемо дослідити не тільки наявність цієї речовини, а і її кількість. Від кількості буде залежати, яку кількість людина вживала. І від кількості цих проміле ми можемо говорити про строк, коли було останнє вживання. В даному випадку в нас були нулі по проміле. Тобто вживання в найближчі дні було відсутнє», — каже Яровий.

UPD Володимир Зеленський теж оприлюднив перші результати аналізів: вмісту наркотичних засобів в його крові не знайшли. У документі від приватної клініки користувачі помітили неправильну дату забору крові — 2 квітня. У клініці заявили, що це їхня помилка, і принесли вибачення Зеленському.  

«Працівник відділу помилково замість цифри 5 натиснула 2. Просимо врахувати хвилювання співробітника. Ми виправили цю помилку і надіслали Вам результат з вірною датою реєстрації. Запевняємо Вас, що ця помилка оператора абсолютно не впливає на результат дослідження», — йдеться у повідомленні медцентру. 

До другого туру виборів Президента України за результатами голосування 31 березня вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Наразі вирішується, де проводити дебати кандидатів. Зеленський запропонував зробити це на спорткомплексі «Олімпійський» в Києві. Порошенко у відповідь нагадав, що правила дебатів прописані в законодавстві, проте не заперечив проти стадіону.

Разом із дебатами, Зеленський також запропонував здати медічні аналізи на алкоголь і наркотики. Порошенко сьогодні вранці пройшов процедуру в медпункті «Олімпійського», Зеленський — у приватній кліниці.

У Міністерстві внутрішніх справ запевнили, що готові забезпечити порядок, якщо дебати відбудуться на «Олімпійському». Керівництво стадіону тим часом каже, що офіційних звернень з цього приводу ще не отримувало.

Читайте MediaPort у Telegram