Web Analytics

В МОЗ отримали заявку харківської компанії на реєстрацію російської вакцини

Заявку на реєстрацію російської вакцини «Супутник-V» в Державному експертному центрі Міністерства охорони здоров’я отримали 6 січня.

На брифінгу 8 січня це підтвердив глава МОЗ Максим Степанов.

Він зазначив, що навколо цього питання — багато політики, і Російська Федерація використовує його як частину гібридної війни.

«Російська Федерація завжди використовувала будь-яку можливість в цій гібридній війні, і це не виключення. Але мені здається, що все ж таки здоров’я українців не може бути приводом для таких інформаційних війн, які розповсюджуються навколо цієї вакцини», — сказав Степанов.

Максим Степанов підтвердив, що МОЗ отримав заявку на реєстрацію російської вакцини

«Дійсно, 6 січня компанія «Біолік» подала заявку до державного експертного центру. Це тільки заявка, далі згідно законодавства України, у нас достатньо чітко воно регламентовано, відповідає усім європейським нормам, вони повинні подати ще реєстраційну форму, досьє, у цьому досьє чітко повинно бути відображено щодо безпечності цієї вакцини, щодо результатів першої фази клінічних випробувань, другої фази клінічних випробувань, третьої фази клінічних випробувань», — додав глава МОЗ.

«Нарешті ми хоч побачимо не якісь там політичні гасла, а, дійсно, що це таке — ця російська вакцина. Далі вже за результатами цих поданих документів можливо буде говорити про якість цих документів і більш відверто казати щодо цієї вакцин», — сказав Степанов.

За його словами, Україна здатна забезпечити населення вакциною провідних світових виробників. «І саме такими вакцинами, які виробляються світовими виробниками, ми і плануємо робити щеплення для українців», — сказав глава МОЗ. 


Раніше можливість реєстрації російської вакцини в Україні виключив заступник глави МОЗ Віктор Ляшко: «Україна використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. Тому всі чутки та політичні заяви щодо державної реєстрації в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності».

На офіційному сайті харківська компанія «Біолік» повідомила, що направила заявку на реєстрацію вакцини російського виробництва 31 грудня.