Web Analytics

В марші рівності в Харкові взяли участь близько 2 тисяч людей — поліція

Марш рівності KharkivPride пройшов сьогодні в межах площі Свободи. 

Учасники заходу пройшли від станції метро «Університет» на розі площі Свободи та вулиці Сумської до початку скверу на площі Свободи і повернулися назад. 

Вони тримали прапори прайду та плакати на тему прав людей ЛГБТ+, а також скандували «Всі рівні — всі різні», «Наша традиція — наша свобода» тощо. 

Поліція очепила площу Свободу з усіх боків, виставивши по периметру площі особовий склад у повному екіпіруванні, спецтехніку, автобуси. 

З-за кордону поліції противники KharkivPride (за оцінками поліції, їх було близько трьохсот) кидали в учасників маршу яйця. 

«Якщо якісь стички і були, були групи документування, ми задіяли і квадрокоптери, більше 20 груп документування, які знімали те, що відбувалося тут на площі, на підступах до площі. Тому, впевнений, що якщо будуть звернення громадян про те, що їх хтось образив, зачепив чи побив, то ми обов'язково відреагуємо. Ми зможемо ідентифікувати тих, хто порушував порядок, і обов'язково вручимо підозри, якщо буде кому вручати. На цю хвилину стосовно побиття, стосовно нанесення якихось ушкоджень, легких, середніх, не дай Боже, не було», — сказав начальник обласного управління поліції Валерій Сокуренко після завершення маршу рівності близько 15.20. 

Він також додав, що сьогодні на станціях метро у Харкові зберігатимуться посилені заходи безпеки. 

За словами Сокуренка, в акції на площі Свободи взяли участь близько 2 тисяч людей, а не 1,5 тисячі, як очікувалося.

За оцінками організаторів, в заході взяли участь 3 тисячі людей. 

Також він повідомив, що поліцейських було близько 2,5 тисяч, а спецпідрозділи КОРД, більшу частину бійців Нацгвардії та спецпризначенців НГУ задіювати не довелось. 

Що відбувається навколо KharkivPride, читайте у текстовій трансляції «МедіаПорта».