Web Analytics

В Конгресі США ініціюють імпічмент Трампа

«Просив президента України вдатися до дій, які будуть вигідні йому політично». Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі оголосила про те, що Конгрес розпочинає офіційне ініціювання процедури імпічменту Дональда Трампа.

Про це вона сказала на брифінгу після зустрічі з однопартійцями-демократами, повідомляє «Голос Америки».

«Цього тижня президент визнав, що просив президента України вдатися до дій, які будуть вигідні йому політично. Дії президента Трампа викривають негідний факт зради президентом клятви, яку він дав, заступаючи на посаду, зради наших національних інтересів і зради недоторканості наших виборів.

Тому сьогодні я оголошую, що Палата представників починає офіційну процедуру запиту щодо імпічменту. Я доручаю нашим шести комітетам почати відповідні розслідування у межах процедури імпічменту. Президент має бути притягнутий до відповідальності. Ніхто не є над законом», — сказала Ненсі Пелосі.

Дональд Трамп, який перебуває у Нью-Йорку на Генасамблеї ООН, відреагував на заяву у Twitter.

«Настільки важливий день в Організації Об'єднаних Націй, стільки роботи та стільки успіху, і демократи навмисне мали зруйнувати та зневажити її новими терміновим сміттям полювання на відьом. Погано для нашої країни!» — написав Трамп.

Він наголосив, що демократи навіть не бачили тексту його розмови із Зеленським і назвав це «тотальним полюванням на відьом».

Телефонна розмова Дональда Трампа і Володимира Зеленського, під час якої президент США нібито міг тиснути на свого українського колегу, відбулася у липні, повідомляє «Бі-бі-сі». За даними, які озвучують демократи, Трамп нібито просив Зеленського розслідувати діяльність колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і його сина Хантера.

Джо Байден — один із лідерів Демократичної партії і, як вважається, найімовірніший конкурент Трампа на майбутніх президентських виборах.

Сам Трамп вважає, що ситуація, яка склалася навколо його розмови із Зеленським, лише збільшить його шанси перемоги на виборах президента у 2020 році.

Він також повідомив, що США отримали дозвіл від уряду України на публікацію стенограми розмови Трампа і Зеленського. 

Володимир Зеленський перебуває з робочим візитом до США, де він бере участь у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Очікується, що Зеленський матиме зустріч із Трампом. Фото: president.gov.ua

Голова МЗС України Вадим Пристайко в інтерв'ю hromadske сказав, що Трамп не тиснув на Зеленського.


Трамп переміг на виборах президента США у 2016 році.