Web Analytics

В ДБР «несподівано завітав» Порошенко — Труба

Колишнього президента України Петра Порошенка чекали на допиті в Державному бюро розслідувань 25 липня, а він прийшов на день раніше.

Про це повідомив директор ДБР Роман Труба.

«До мене несподівано завітав Петро Порошенко — цей факт вже відомий ЗМІ. Екс-президент звернувся з проханням у зв’язку з довгостроковою відпусткою провести його допит сьогодні, а не 25 липня, як це було визначено слідчим», — написав Труба в офіційному Telegram-каналі.

За словами Труби, адвокати мали можливість зв’язатися зі слідчим і з ним напряму, щоб узгодити перенесення дати допиту.

«Для цього не потрібно приходити до директора ДБР», — зазначив керівник Бюро.

Він також повідомив, що не втручатиметься в хід досудового розслідування та не вказуватиме, коли кого допитувати.

«Я поважаю час свідків: ми з порозумінням поставилися до завантаженості екс-Президента під час виборчої кампанії. Я сподіваюся, що так саме з повагою він поставиться до роботи наших слідчих та прийде завтра на допит», — прокоментував Труба.

UPD У політичній партії «Європейська Солідарність» заявили, що Порошенко прибув до ДБР, незважаючи на відсутніть будь-яких повісток. 

«Метою візиту була готовність відповісти на всі запитання слідчих. Однак слідчі виявилися не підготовленими до спілкування з п’ятим Президентом України. Водночас у ДБР підтвердили, що жодних проваджень щодо Петра Порошенка не існує», — заявили у політсилі, додавши, що «ніяких слідчих дій щодо Петра Порошенка в ДБР на 25 липня не заплановано».

Колишнього президента, за даними ДБР, викликали на допит як свідка у провадженні щодо можливого ухилення від податків та подальшої легалізації доходів під час продажу «Заводу «Кузня на Рибальському». Вперше його викликали 17 липня, але він не з’явився. Як сказав Труба, у зв’язку із виборчою кампанією. 

«Усі учасники провадження знаходяться в рівних умовах. Саме Петро Порошенко має бути зацікавлений у наданні показів для того, щоб досудове розслідування було повним та незаангажованим. Він буде повторно викликаний на допит, і я розраховую, що він прийде», — коментував Труба 17 липня.