Web Analytics

В артопросторі «79 Кут» презентували благодійну виставку малюнків дітей з Харкова та деокупованих територій

Близько 6 тисяч гривень зібрали волонтери на потреби військових під час виставки дитячих малюнків «Творчий некерований проєкт» та аукціону у Харкові 21 листопада. 

На виставці «Творчий некерований проєкт» в артпросторі «79 Кут» представили малюнки дітей з Харкова та деокупованих територій Харківської та Донецької областей. Роботи створювали протягом трьох місяців на майстер-класах, розповіла «МедіаПорту» одна з організаторок проєкту Анна Брагіна. 

«У межах проєкту можна побачити малюнки дітей, послухати музику, подивитися мультфільми, які створили діти, подивитися виставу та майстер-класи. Діти малювали на кілька тем, які я їм давала, а далі — фантазували. Наприклад, війна, власні портрети, які вони відтворювали через очі», — розповідає Анна. 

Діти малювали на кілька тем, а далі — фантазували

У день відкриття організатори провели аукціон, де продавали шопери з принтом дитячих робіт та інші лоти. За вечір виручили 5800 грн. Найбільше вторгували за шопер — 1000 грн.

«Діти настільки талановиті, що просто покласти малюнки купкою у шафі було б злочином. І ми вирішили показати ці роботи. По-перше, ми хочемо показати дитячу творчість. По-друге, це благодійний проєкт який допоможе нашому волонтерському хабу ГО «Лялькова оборона» і в/ч 3102», — сказала Брагіна.

У день відкриття організатори провели аукціон

Серед робіт, представлених у проєкті, малюнки семирічного Макара Коблиця з Харкова. Це здебільшого абстракції, написані в тому числі із заплющеними очима та під музику. Родина хлопця не полишала місто з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, розповіла мати Макара Олександра

«Спочатку — пандемія, потім — повномасштабна війна. Вони сидять онлайн і не спілкуються один з одним. Це велика проблема. Цей проєкт дав можливість дітям зібратися і просто поспілкуватися, подуркувати на перервах, побудувати якісь будинки із пуфів, просто поговорити, створити щось спільне», — каже Олександра. 

Малюнки дітей з Харкова та деокупованих територій Харківщини та Донеччини

Харків потребує більше активностей для дітей у безпечних просторах, вважає мати хлопчика. 

«Макар вже достатньо дорослий, щоб зрозуміти, що відбувається і якими силами дається шлях до перемоги. Він залюбки до цього йде і збирає гроші у скарбничку: «Мамо, це на ЗСУ», — каже Олександра. 

Подивитися роботи дітей та зробити внесок на підтримку захисників України можна до 9 грудня в артпросторі «79 Кут». 

Блок новин за темою

Новини за темою