Web Analytics

Уряд виділив на відновлення Харківщини 400 млн грн

Харківська область отримає з державного бюджету 400 млн грн на відновлення після бойових дій. Це вже не перший транш, майже на 200 об’єктах роботи виконані.

Про виділення коштів повідомив 13 вересня міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

«Сьогодні уряд виділив Харківській області із резервного фонду Держбюджету 400 млн грн на ліквідацію наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури», — написав він у Facebook.

Раніше Харківській обладміністрації вже виділяли кошти на відновлення населених пунктів, додав Чернишов. Роботи виконані майже на 200 об’єктах.

Фото: Facebook/Олексій Чернишов

За інформацією заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, загалом в Україні вже зафіксували понад 86 тис. зруйнованих об’єктів.

«13% зруйнованих об'єктів почали відновлювати власними силами, але коштів бракує. Після низки консультацій з партнерами, прийшли до висновку створити Фонд відновлення України», — зазначив він.

Йдеться про використання міжнародної допомоги на відновлення інфраструктури. Фонд має запрацювати вже в кінці листопада — на початку грудня.

«Це спільний проєкт з нашими партнерами. 75% членів наглядової ради — представники донорів, а керівника фонду призначатимуть наші партнери. 100% звітності буде в публічному доступі», — додав Тимошенко.


За підрахунками ОПУ, на Харківщині повністю зруйновані 139 багатоповерхових і 359 приватних будинків. Пошкоджені від обстрілів — майже 2,8 тис. багатоповерхівок та близько 4,5 тис. приватних осель.

Фото на головній: Telegram/Олег Синєгубов