Уряд схвалив проєкт держбюджету-2021

Кабінет міністрів 26 листопада схвалив доопрацьований Міністерством фінансів проєкт державного бюджету-2021 до другого читання та направив на розгляд парламенту.

Про схвалення проєкту державного бюджету на 2021 рік повідомили у пресслужбі Верховної Ради.

«В основу бюджетних висновків увійшла 2 451 пропозиція народних депутатів, що по суті, складає орієнтовно ще один такий бюджет. Мінфіном враховано більшість з наданих депутатами пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки», — кажуть у парламенті.

Як розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, доходи на 2021 рік передбачені в сумі 1 трлн 92 млрд грн, а видатки — у сумі 1 трлн 328 млрд грн.

«Знайдено можливість зменшити дефіцит держбюджету по відношенню до ВВП з 6% до 5,5%. У бюджеті цього року дефіцит закладався на рівні 7,5%», — зазначив Шмигаль.

За його словами, у проєкті не передбачається збільшення податків для бізнесу та водночас покращується фінансування соціальної сфери та медицини, передбачена підтримка підприємцям, які постраждали від пандемії.

«Цей бюджет залишається бюджетом можливостей для розвитку і для промисловості, і для малого та середнього бізнесу», — вважає керівник уряду.

Фото: kmu.gov.ua

Міністр фінансів Сергій Марченко назвав проєкт «якісним, чітко прорахованим, збалансованим документом, який є дійсно реальним до виконання».

«Для нас принциповим було те, щоб всі видатки були підтверджені реальними доходами. Тут немає місця надутим або прихованим доходам. У процесі доопрацювання ми проводили консультації з МВФ щодо формування спільного бачення основних бюджетних показників у рамках програми партнерства України і МВФ — рамки доходів, видатків і дефіциту», — зазначив очільник Мінфіну.

У цілому, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців МВФ, додав Марченко.

У держбюджеті на 2020 рік доходи визначалися в сумі 1 трлн 93,7 млрд грн, видатки — 1 трлн 180,1 млрд грн. 

Фото на головній: Facebook/Денис Шмигаль

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.