Уряд пом’якшив карантинні обмеження в Україні: що дозволено

Кабінет міністрів України пом'якшив обмеження, запроваджені для запобігання поширенню COVID-19. Йдеться передусім про масові заходи, роботу кав’ярень і готелів.

Оновлені карантинні правила перелічені у постанові №583 від 2 червня, розміщеній на сайті Кабінету міністрів. Уряд передусім вирішив пом’якшити умови для масових заходів — культурних, спортивних, релігійних, розважальних, рекламних, освітніх, наукових тощо.

  • Відтепер масові заходи знову можна проводити у нічних клубах, кафе і ресторанах. Організаторам  дозволили заповняти вже не половину, а дві третини місць  (за принципом «два ряди заповнені, один порожній»), або ж має бути не більше одного відвідувача на 4 кв. м площі.
  • Дві третини місць за такою схемою також можна заповняти в кінотеатрах та решті закладів культури.
  • Обмеження щодо масових заходів не застосовуються, якщо в усіх учасників — негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на антиген, проведеного не більш як за 72 години до заходу, або є довідка про повний курс вакцинації.
  • Кав’ярні та ресторани можуть працювати цілодобово, а столики можна ставити на відстані 1,5 м замість 2 м.
  • Готелі, хостели та кемпінги можуть приймати відвідувачів без обмежень.

Кабмін дозволив іноземцям в’їжджати в Україну з негативним результатом не лише ПЛР-тесту, а й тесту на антиген, а також із сертифікатом про повну вакцинацію.

Фото: Павло Пахоменко

Також оновлено показники для зеленого рівня епіднебезпеки:

  • кількість нових випадків COVID на 100 тис. населення за останні 14 днів — менш ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків методом ПЛР або експрес-тестуванням на антиген — менш ніж 4%;
  • кількість тестувань методом ПЛР або експрес-тестів за сім днів на 100 тис. населення — понад 300;
  • на цей час жоден регіон України не перебуває в червоній зоні.

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 7 червня, в Україні підтвердили 1602 нові випадки коронавірусної хвороби. Одужала 6751 людина, померли — 118.

«За останню добу найбільше підтверджених випадків зареєстровано у Києві (700), Запорізькій (92), Київській (79), Донецькій (73) та Харківській (66) областях», — зазначили у МОЗ.

Від початку епідемії підтвердили вже 2 216 654 випадки, одужали 2 101 722 хворих, померли — 51 333.

Як повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі, за добу в регіоні зареєстрували 66 випадків. З них 43 — у Харкові. 

Одужали за добу 473 людини, померли — 13.

Загалом підтвердили вже 147 456 випадків. Подолав недугу 139 091 хворий, померли — 3380.

Інфографіка: labcenter.kh.ua


Наприкінці травня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу в Україні стабілізувалася, й анонсував послаблення низки обмежень влітку.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.