Web Analytics

Уряд погодив звільнення Кучера: хто очолить Харківську ОДА

Кабінет міністрів України 25 листопада погодив звільнення з посади голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера. Він пробув на посаді трохи більше року. 

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 25 листопада, яке транслювалося наживо. 

Водночас уряд погодив призначення на посаду голови Харківської ОДА Айни Тимчук. 

Айні Тимчук 47 років, вона родом з Дніпра. За фахом — економіст, магістр державного управління. Понад 20 років працювала в органах влади Дніпропетровщини та Харківщини, наразі керує апаратом Дніпропетровської обладміністрації.

«Я розумію цей регіон (Харківщину — ред.), працювала чотири роки заступником Харківського міського голови — керівником апарату. Знаю проблеми регіону, знаю людей і усвідомлюю, що роботи буде дуже багато. Область дуже велика і дуже складна», — розповіла кандидатка під час засідання уряду.

У 2010-2014 рр. Айна Тимчук працювала у Харківській міськраді. Фото: kmu.gov.ua

Своїми пріоритетами Тимчук назвала боротьбу з поширенням COVID-19, зазначивши, що Харківщина має виконувати всі нормативи щодо додаткових ліжок для хворих, забезпечення киснем тощо. Друге питання — реорганізація районів регіону, передача повноважень до ОТГ, налагодження системи адміністративних послуг та ухвалення районних бюджетів. Третій крок — ухвалення збалансованого обласного бюджету та налагодження співпраці з новою обласною радою.

Указ про призначення Тимчук, як і про звільнення Кучера, має підписати президент. 


Олексія Кучера призначили на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації 5 листопада 2019 року. Наступного дня нового очільника ОДА представив у Харкові президент Володимир Зеленський. Кучер заявив, що налаштований працювати «цілодобово сім днів на тиждень», і назвав серед своїх головних завдань залучення інвестицій, рішення екологічних проблем і боротьбу з корупцією. 

35-річний Кучер з 2011 року працював адвокатом. У 2019-му Олексій Кучер переміг на виборах до Верховної Ради в окрузі №179 (місто Лозова, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони Харківщини), де балотувався від партії «Слуга народу». 

Кучер брав участь у чергових виборах Харківського міського голови — посів третє місце із 7,24% голосів, поступившись чинному меру Геннадію Кернесу (60,34%) і нардепу Олександру Фельдману (14,32%). Після виборів Кучер не виходив до преси.