Web Analytics

Уряд погодив звільнення 13 голів обладміністрацій

Кабінет міністрів України затвердив подання на звільнення ряду голів обласних державних адміністрацій. Голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної у цьому рішенні немає. 

Рішення затвердили на сьогоднішньому засіданні Кабміну

«Ми сьогодні подаємо президенту на звільнення ряд голів обласних державних адміністрацій. Очікуємо на те, що Адміністрація президента спільно з секретаріатом Кабінету міністрів опрацює механізми відбору нових претендентів голів обласних державних адміністрацій для того, щоб ми спрацювали достатньо оперативно, тому що в областях мають бути управлінці, які відповідним чином несуть відповідальність за регіон в межах своїх повноважень», — прокоментував прем'єр-міністр України Володимир Гройсман

Прізвища голів адміністрацій на засіданні не називалися.

Фото: kmu.gov.ua

Як уточнює «Українська правда» з посиланням на міністра Олександра Саєнка, уряд затвердив подання на звільнення голів 13 облдержадміністрацій — Львівської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Волинської, Миколаївської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської обласних держадміністрацій. 

Обов’язки очільників областей будуть виконувати чинні заступники голів ОДА.

«Закон передбачає, що тут є поєднана процедура — погодження урядом і призначення президентом, ми якомога швидко проведемо всю підготовчу роботу, відповідні доручення секретаріату Кабінету міністрів і міністру Кабінету міністрів я надав з цього приводу, щоб ця робота була проведена дуже швидко і ефективно», — сказав Гройсман. 

За законом голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду президентом України за поданням Кабінету міністрів на строк повноважень глави держави. У разі обрання нового президента голови місцевих державних адміністрацій здійснюють свої повноваження до призначення нових голів місцевих державних адміністрацій.

Наприкінці травня Юлія Світлична коментувала: «Ми користуємося у своїй діяльності виключно законодавством України. Все буде відповідно до процедури чинного закону. Поступово, системно і так, звичайно, як вирішить президент України. Але ми в першу чергу сьогодні зосереджені на розвитку території, встановленні безпеки, миру і, звичайно, покращенні умов життя всіх харків'ян».