Уряд оновлює карантинні правила: що зміниться

Кабінет міністрів ухвалив зміни до постанови №1236, що встановлюють нові карантинні обмеження під час епідемії COVID-19. Вони набудуть чинності за сім днів після публікації.

Про ухвалення змін до карантинних правил повідомили у Міністерстві охорони здоров’я 13 вересня.

Відтепер COVID-сертифікати будуть двох рівнів: у «жовтих» буде інформація про перше щеплення, у «зелених» — про друге. Вони також міститимуть відомості про одужання або негативний результат тесту (діє 72 години). Кольорові відмітки будуть виключно в цифровому форматі — друкувати документи на жовтому або зеленому папері не треба.

Вимоги до навчальних закладів у «жовтій» карантинній зоні спростили: вони працюватимуть, якщо не менш ніж у 80% працівників будуть «жовті» чи «зелені» сертифікати.

«Водночас обмеження «жовтого» рівня не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовті» чи «зелені» COVID-сертифікати», — додають у МОЗ.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим або дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу.

У «червоній» зоні заклади освіти працюватимуть, тільки якщо 100% працівників мають «зелені» сертифікати.

Обмеження «червоного» рівня також не діятимуть, якщо у всіх відвідувачів і працівників громадських закладів, учасників та організаторів масових заходів (зокрема релігійних) будуть «зелені» сертифікати. Це також стосується кінотеатрів, театрів, музеїв, клубів, ТРЦ, кав’ярень, ринків, спортзалів, басейнів тощо.

Власники «жовтих» і «зелених» сертифікатів можуть не йти на самоізоляцію після перетину кордону або прибуття з окупованої території.

Нові правила набудуть чинності за сім днів після публікації.

Як пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, такі зміни дозволять стримувати епідемію та водночас зберігати економічну активність.

«Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає в більшості країн», — заявив Ляшко.

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Понедельник, 13 сентября 2021 г.

За статистикою МОЗ, минулої доби, 13 вересня, в Україні виявили 3332 випадки коронавірусної хвороби. Одужали 1404 людини, померли 97.

«Найбільша кількість підтверджених випадків — у Києві (412), Харківській (260), Львівській (241), Одеській (232) та Луганській (214) областях», — кажуть у міністерстві.

Загалом у країні було вже понад 2,3 млн випадків. Подолали недугу 2,2 млн людей, померли — 54,4 тис.

На Харківщині від початку епідемії було майже 155 тис. випадків. Одужали 147,2 тис. людей, померли — 3756, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.

З підтверджених минулої доби 260 випадків найбільше припадає на Харків (21) і Чугуївський район (31).

Інфографіка: labcenter.kh.ua


Через швидке поширення вірусу комісія з надзвичайних ситуацій доручила Департаменту охорони здоров'я Харківської міськради виділити додаткові кошти для боротьби з COVID.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.