Web Analytics

Уперше — понад 5 тисяч: МОЗ заявляє про рекордну кількість нових випадків COVID

Кількість нових випадків коронавірусної хвороби за добу вперше від початку епідемії в Україні перетнула позначку у 5000.

За даними Міністерства охорони здоров'я, 7 жовтня зареєстрували 5397 нових випадків COVID-19. Це найбільший на сьогодні показник — попередній рекорд, 4 753, був днем раніше.

«Загалом в Україні 244 734 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, із них 4690 летальних, 108 233 пацієнти одужали», — наводить статистику МОЗ.

Найбільше випадків за добу в Харківській області (576, з них 425 — у Харкові), Києві (422), а також Одеській (367), Сумській (312) та Дніпропетровській (306) областях.

На ситуацію в Харківській області звернув увагу під час брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов, пригадавши велелюдний концерт до Дня вчителя, який всупереч карантинним обмеженням зібрав понад 2000 глядачів.

«Вчергове звертаюся до місцевої влади — до організаторів концерту. Ці цифри вас не лякають — кожного дня? Ви ж точно бачите, яка у вас кількість ліжок заповнена і кожного дня заповнюється хворими на COVID-19. Ви точно знаєте, в яких умовах у вас працюють лікарі. Принаймні, мені так здається, повинні знати», — зазначив Степанов.

За статистикою МОЗ, наразі Харківщина посідає друге місце у країні за загальною кількістю випадків COVID, поступаючись лише Києву.

За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, за добу на Харківщині зареєстровано 578 нових випадків, дев'ять летальних. Крім Харкова, значні показники захворюваності у Харківському районі (59 нових випадків за добу), Чугуївському (19) і Куп'янському (11).

Інфографіка: labcenter.kh.ua

На початку тижня Максим Степанов попереджав, що Україна швидко може перетнути позначку у 5000 нових випадків за добу, якщо люди ігноруватимуть карантинні правила.