Web Analytics

«Укроборонпром» розкритикував Міноборони за дії щодо харківського КБ ім. Морозова

У державному концерні стверджують, що міністерство «створило умови для знищення» конструкторського бюро.

Заяву щодо «Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова» 14 серпня оприлюднили на сайті «Укроборонпрому».

Концерн заявляє, що ХКБМ вимушено переводить свій майже тисячний колектив на дводенний робочий тиждень через низку рішень Міноборони, які «створюють умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств України».

У концерні кажуть, що Міноборони припинило фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватного «Лозівського ковальсько-механічного заводу», який є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки «71», виробляти необхідну кількість корпусів.

Також 85-те військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуси БТР-4 із бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств концерну.

«Таким чином були штучно створені всі передумови для унеможливлення виконання ХКБМ державного оборонного замовлення з виготовлення БТР-4 для українського війська», — кажуть в «Укроборонпромі».

Фото: ukroboronprom.com.ua

Водночас, Міноборони висунуло до ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій у 82,3 млн грн за невиконання замовлення і припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки.

«Фактично ХКБМ залишився без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та загрозу отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства», — заявляє держконцерн.

«Укроборонпром» нагадує, що фахівці ХКБМ розробили цілу низку моделей бронетехніки, серед яких танки Т-34 та Т-64, «Оплот», БТР-3, БТР-4 тощо.

Читайте також: Харківське КБ імені Морозова запустило серійне виробництво корпусів для БТР-4

Читайте MediaPort у Telegram