Web Analytics

Українці, врятовані після аварії судна у Чорному морі, в задовільному стані

Торгове судно із вантажем вугілля затонуло вранці 7 січня в Чорному морі, поблизу турецького міста Самсун. На борту було 13 членів екіпажу.

Про аварію судна повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга. За його даними, торгове судно із 13-ма членами екіпажу затонуло через погодні умови.

11 моряків були громадянами України. За інформацією посла, четверо з них загинули, сімох вдалося врятувати. Зараз вони у різних лікарнях міста Самсун.

Андрій Сибіга також оприлюднив прізвища врятованих українців: це Станіслав Шевчук, Павло Мільніченко, Олег Геращенко, Євгеній Ільченко, Євген Яценко, Денис Скачко, Тетяна Будко.

«Консул разом із представниками української громади відвідав у лікарнях Самсуна всіх потерпілих моряків — стан задовільний, тримаються бадьоро, допомога надається. Вдячний турецьким рятувальникам: моряків врятовано після п'яти годин перебування у крижаній воді — справжнє диво. Близькі на зв’язку», — написав Сибіга на своїй сторінці у Twitter

Посол також повідомив, що 8 січня турецька берегова охорона продовжує пошукові роботи, знайдено тіло загиблого українця. Кого саме — не уточнюється.

Вдео пошукової операції та світлини врятованих моряків у лікарні оприлюднила прес-служба губернатора провінції Самсун.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, судно йшло із російського порту Азов під прапором Панами із вантажем вугілля.

«Цей російський порт в Ростовській області часто використовується для незаконного вивезення вугілля з частини окупованого Донбасу до портів Туреччини та інших країн», — зазначили у МінТОТ.

Читайте MediaPort у Telegram