Web Analytics

Україна виплатила Штепі компенсацію, присуджену Європейським судом

Ексмер Слов'янська Неля Штепа, обвинувачена у посяганні на територіальну цілісність України і участі у терористичній групі, отримала від України 3600 євро за рішенням Європейського суду з прав людини. 

Компенсацію Штепа отримала днями, підтвердив «МедіаПорту» один з її адвокатів Олександр Шадрін

Європейський суд з прав людини розглянув справу «Штепа проти України» у жовтні 2019 року. Колишня очільниця Слов'янська скаржилась на те, що тримання її під вартою під час попереднього слідства було затяжним і невиправданим, а кримінальний процес необґрунтовано тривалим. 

Неля Штепа з адвокатами, 2018 рік. Фото: facebook.com/shadrin.sasha

Штепа просила 8,6 тисяч євро в якості відшкодування матеріальних збитків, що виникли у неї у зв'язку з потенційною втратою зарплати, 30 тисяч євро як відшкодування нематеріальних збитків, а також понад 21 тисячу євро відшкодування видатків і витрат у національних судах. 

Суд визнав прийнятними скарги Штепи стосовно відсутності причин для тримання під вартою до часу судового розгляду і надмірної тривалості кримінального процесу і присудив виплату 2600 євро як відшкодування нематеріальних збитків та 1000 євро відшкодування видатків і витрат. 

Справу Штепи продовжують розглядати у Орджонікідзевському районному суді.