Web Analytics

Україна в ПАРЄ: що вирішив профільний комітет Ради

Парламентський комітет підтримав призупинення участі української делегації у роботі асамблеї до виконання Росією низки умов щодо заручників, українських військових моряків і кримських татар.

Питання про призупинення участі делегації у роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи сьогодні розглядав парламентський комітет у закордонних справах, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

«За результатами обговорення члени комітету ухвалили рішення призупинити участь української делегації в сесії ПАРЄ до рішення Венеційської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю мешканців Криму, та рекомендувати відновити роботу лише після виконання Росією головних пунктів резолюцій ПАРЄ, які є в повній компетенції Ради Європи як організації, яка відповідає за права людини, а саме — безумовне звільнення моряків і політв‘язнів, забезпечення прав кримських татар в анексованому Криму», — йдеться у повідомленні.

Рішення ухвалили одноголосно.

Комітет також рекомендував голові Верховної Ради Андрію Парубію відкликати запрошення ПАРЄ брати участь в спостереженні за виборами в Україні, повідомив керівник української делегації нардеп Володимир Ар’єв.

Парубію рекомендували відмовитися від участі у конференції голів парламентів в рамках ПАРЄ у вересні і проконсультуватися зі спікерами інших країн-членів Ради Європи, які займають спільну з Україною позицію.

Міністерству закордонних справ рекомендували не приймати кандидатуру нового голови офісу Ради Європи в Україні до проведення консультацій з новообраним генеральним секретарем Ради Європи.

Комітет також пропонує направити до країн-членів Ради Європи звернення з проханням не приймати повноваження російських делегатів, які перебувають під санкціями Євросоюзу, а також звернення щодо подальшого дотримання цінностей Ради Європи.

Рішення комітету ще має розглянути Верховна Рада.

На засіданні погоджувальної ради парламенту Ар’єв заявив, що ПАРЄ «пішла проти власних принципів», дозволивши російській делегації повернутися.

«Зокрема, через активну позицію в тому числі української делегації в ПАРЄ у 2016 році була ухвалена резолюція №21/34, яка чітко говорить про те, що без суттєвих поступок Росії, без суттєвих кроків з її боку, жодного повернення російської делегації не мало би відбутися. На жаль, рада Європи пішла проти власної резолюції», — сказав очільник української делегації.

Делегацію РФ позбавили права голосу в ПАРЄ та можливості роботи у керівних структурах асамблеї у 2014 році на знак засудження дій Росії проти України.

25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо зміни санкційного механізму, що дозволила делегації Росії повернутися. Згідно з документом, у регламент додається норма, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах — незважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.

Наступного дня ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень. Делегації України та ще шести країн на знак протесту залишили засідання.

Читайте MediaPort у Telegram