Web Analytics

Україна повернула з російського полону 100 захисників та захисниць 

80 захисників та 20 захисниць 10 квітня звільнені з російського полону. 

Про результати обміну повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. 

«Серед них дев’ятеро — офіцери, решта — представники рядового та сержантського складу. Цього разу вдалося визволити 24 нацгвардійці, 22 прикордонники, 22 представники Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних сил України та 11 тероборонців», — повідомив штаб. 

Серед визволених захисників — учасники боїв на херсонському, харківському, донецькому, київському, запорізькому та сумському напрямках, оборонці Маріуполя, Бахмута, Гостомеля, захисники Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС. 

«Майже половина зі звільнених полонених мають важкі поранення, хвороби або зазнали катувань. Наймолодшому з визволених оборонців 19 років», — йдеться у повідомленні. 

Україна повернула ще 100 захисників та захисниць. Фото: t.me/Koord_shtab

Скількох російських окупантів обміняли, не вказано. Водночас у Координаційному штабі повідомили, що 10 квітня Україна передала рф п’ятьох тяжкопоранених полонених окупантів, в тому числі єдину жінку, яка перебувала в українському полоні. 

«Стан цих осіб вдалося стабілізувати, аби вони стали придатними для транспортування. Репатріація, як і передбачає міжнародне гуманітарне право, відбулася без жодних умов для російської сторони», — повідомили у штабі.

Крім тяжкопоранених, Україна у Рамадан передала двох мусульман, які воювали в складі окупантів.