Web Analytics

Україна отримала 2 млн доз вакцини Moderna: кого нею щепитимуть

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) привіз до України понад 2 млн доз вакцини від COVID-19 компанії Moderna. Після повного курсу щеплення нею можна буде отримати міжнародний сертифікат.

Препарат привезли до України 18 липня, повідомили у пресслужбі ЮНІСЕФ. Йдеться про 2 000 040 доз мРНК потикоронавірусної вакцини виробництва американської компанії Moderna. Її вперше передали за міжнародного програмою COVAX.

«Через COVAX за останні місяці до України доставили понад 2 млн доз вакцин, і ця доставка подвоїть доступні. Ця вакцина широко використовується в США та інших країнах. У середині липня понад 1,4 мільйона українців отримали дві дози вакцини, і ми закликаємо мешканців України скористатися можливістю зробити щеплення», — прокоментував голова Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт.

Поставки від COVAX триватимуть. Очікується, що кінця 2021 року Україна отримає за цією програмою достатньо препаратів різних виробників, аби щепити до 20% населення.

Зберігання та перевезення вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

Фото: пресслужба ЮНІСЕФ

Як розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, цю партію препарату отримають організовані колективи та професійні групи з попередніх етапів вакцинації.

«Розроблена американською компанією Moderna мРНК-вакцина схвалена ВООЗ для екстреного застосування.  Це значить, що після повного курсу щеплення нею також можна буде отримати міжнародний сертифікат про проведення вакцинації. Повний курс щеплення передбачає введення двох доз вакцини з інтервалом у 28 днів», — каже міністр.

Ляшко пообіцяв, що до 21 липня вакцина буде в кожній області.

Сьогодні Україна отримала 2 млн доз вакцини Moderna Вакцина надана урядом США через глобальну ініціативу COVAX. Це...

Опубликовано Віктором Ляшко Воскресенье, 18 июля 2021 г.

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 18 липня, в Україні щепили проти COVID першою дозою 28 582 людей, другою — 8 591.

Загалом одну дозу отримала 2 667 521 людина, повністю імунізовані — 1 431 127.

Як повідомили у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб, за добу в регіоні щепили 3292 людей — лише першою дозою. Загалом — 158 650 першою, 86 771 — обома.


На Харківщині помітили порушення при перевезенні вакцини Comirnaty/Pfizer. Понад 9 тис. доз поставили з порушенням холодового режиму. Їх повернули до постачальника.