Web Analytics

Україна не визнаватиме паспортів РФ, які видаватимуть мешканцям окупованих територій

Уряд України закликає країни-партнери так само не визнавати документи, які Російська Федерація видаватиме мешканцям окупованих частин Луганської та Донецької областей.

Кабінет міністрів сьогодні ухвалив рішення про визнання незаконними всіх паспортів, які Росія видає громадянам України на окупованих територіях, повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За словами Гройсмана, рішення уряду є відповіддю «на черговий крок Російської Федерації в гібридній війні проти нашої країни».

«Ще один крок нещодавно зробила Росія — почала видавати фейкові паспорти для громадян України. Чому фейкові? Ми розуміємо, що це є абсолютно незаконним, це порушення міжнародних норм. Ми ніколи не визнаємо і не будемо визнавати громадянство, яке надає країна-агресор», — сказав прем’єр.

Паспорти, які РФ видаватиме на окупованих територіях, визнають незаконними як під час перетину державного кордону, так і під час використання на території України.

«Ми звернемося до всіх наших країн-партнерів, щоб внаслідок рішення, яке ухвалить уряд України, аналогічні рішення були прийняли й іншими країнами: аби ці фейкові паспорти були визнані недійсними при перетині кордонів інших країн», — додав Гройсман.

За словами міністра з питань тимчасово окупованих територій Вадима Черниша, у постанові уряду вказані пункти видачі паспортів у селі Покровське та Новошахтинськ Ростовської області та дата початку оформлення. 

«Починаючи з цих дат, всі документи, видані цими органами будуть вважатися недійсними», — цитує Черниша Hromadske.

Відповідаючи на питання, за якими ознаками визначатимуть ці російські паспорти, міністр відповів: «Назва органу, який їх видає, і його номер». 

Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз у свою чергу повідомила, що «ініційовано опрацювання пропозиції щодо внесення громадян, які отримали паспорти РФ в спосіб, що порушує міжнародне право та загрожує суверенітету нашої держави, до бази даних з подальшим позбавленням їх статусу бенефіціара щодо отримання соціальних виплат чи пенсій з боку України».

24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ «Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку». В документі зазначалося, що таким порядком можуть скористатися люди, які «постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України».

Президент України Петро Порошенко назвав це рішення «черговим безпрецедентним втручанням РФ у внутрішні справи незалежної держави, брутальним порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України та повним попранням своїх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей».

Україна звернулася з приводу дій РФ до Ради безпеки ООН.

Читайте MediaPort у Telegram