Web Analytics

Україна ініціює міжнародний аудит «Укроборонпрому»

Мжнародна комісія має перевірити усі контракти державного концерну «Укроборонпром». Іноземних фахівців також пропонують включити до наглядової ради концерну.

Про ініціювання міжнародної комплексної перевірки діяльності «Укроборонпрому» президент Петро Порошенко повідомив 6 березня під час засідання Ради національної безпеки і оборони.

«Ми ініціюємо зараз, відповідно до закону про національну безпеку, комплексний міжнародний аудит концерну «Укроборонпром». Комплексну ревізію усіх контрактів», — сказав Порошенко.

«Це має бути абсолютно прозоро, забезпечувати повну довіру, в тому числі і з боку українського суспільства. Забезпечити нашим міжнародним партнерам ту інформацію, яка дозволить нам налагодити або поглибити наше співробітництво, продемонструвати повну відкритість і прозорість у питаннях реформування концерну», — сказав він.

Президент також запропонував розширити наглядову раду концерну за рахунок міжнародних фахівців з країн-партнерів, які є членами НАТО.

«Нам, з урахуванням нашої подальшої інтеграції в НАТО, від наших партнерів нема чого ховати. І це пришвидшить досягнення підприємствами «Укроборонпрому» стандартів, необхідних для нашого вступу в Північноатлантичний альянс — в НАТО», — сказав Порошенко.

Президент додав, що Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії з розслідування відомостей щодо зловживань в оборонній сфері. «Комісія повинна оцінити кричущі факти і причетність до них будь-яких гучних прізвищ. І, наголошую, жодне прізвище не матиме індульгенції», — заявив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що публічно звернувся до НАБУ щодо розслідування, і, наскільки його поінформовано, справи вже порушені, «відповідна реакція вже є». За словами Петра Порошенка, до процесу також долучилися Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Генеральна прокуратура.

Фото: president.gov.ua

Відеосюжет журналістів проекту «BIHUS.info», у якому йдеться про «багаторічну схему вимивання сотен мільйонів гривень з українського оборонного комплексу», вийшов в ефір 25 лютого. Автори сюжету заявили, що посадовці оборонної сфери «отримували відкати з поставок контрабандних деталей для військової техніки, переплачуючи за них у два-чотири рази», та анонсували продовження сюжету. Серед причетних до схеми автори матеріалу назвали першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, його сина Ігоря Гладковського, директора держконцерну «Укроборонпром» Павла Букіна.

Олег Гладковський 26 лютого заявив, що категорично відкидає усі звинувачення. Він також подав заяви з проханням призупинити його повноваження як першого заступника секретаря РНБО та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. 4 березня президент звільнив Гладковського з цих посад.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ ще з 2016 року веде слідство щодо низки підприємств, які постачають продукцію оборонному комплексу, та продовжить робити це разом із НАБУ.

Читайте MediaPort у Telegram