Указ про розпуск Ради заводить Україну в конституційну кризу — Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що підтримає звернення народних депутатів до Конституційного суду з приводу указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

Рішення глави держави щодо розпуску Ради Андрій Парубій прокоментував сьогодні під час позачергового засідання Верховної Ради.

Він розповів, що 21 травня відбулися консультації голів фракцій з Володимиром Зеленським.

«Близько п’яти раз я задавав запитання Президенту України, на якій підставі він планує підписати указ про розпуск парламенту. Я вимагав, щоб була стенограма. І я почув тільки одну відповідь: що він вважає, що коаліції не існує вже два роки. Я ще раз дуже уважно перечитав повноваження Президента України, які написані в Конституції. Двічі перечитав. Я не знайшов серед них повноваження встановлювати або стверджувати про існування коаліції», — сказав Парубій.

Також само, додав він, таких повноважень не має і голова Верховної Ради України.

«Для мене як для голови Верховної Ради України існував єдиний факт: коли 17 травня 2019 року сама коаліція оголосила про свій розпуск з цієї трибуни. Це єдиний факт. І з того моменту почався конституційний термін — 30 днів для формування нової коаліції. І ми перебуваємо зараз у конституційному процесі формування коаліції», — зазначив спікер.

Фото: iportal.rada.gov.ua

Парубій заявив, що вважає указ про розпуск парламенту таким, що суперечить Конституції.

«На моє глибоке переконання, указ Президента — це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу. Воюючу Україну завели в конституційну кризу!» — заявив голова Верховної Ради.

Андрій Парубій додав, що дію указу не можу зупинити ані він сам, ані парламент — тільки суд може визначити відповідність цього документу Конституції.

«Я знаю, що народні депутати планують подати звернення в Конституційний суд, і я підтримую цю ініціативу, — сказав спікер. — Я розумію, що рішення Конституційного суду може бути пізніше, ніж проведення самих виборів. Але разом з тим я переконаний, що як голова Верховної Ради України маю дати політичну оцінку цьому указові і сказати, що його автор буде нести відповідальність і за законом, і перед народом України».

«Усьому прийде свій час. Один президент вже починав свої дії з порушення Конституції», — підсумував він.

17 травня парламентська фракція «Народний фронт» заявила про вихід з коаліції «Європейська Україна». Після цього спікер Андрій Парубій повідомив, що коаліція припинила свою діяльність.

20 травня під час інавгураційної промови Президент Володимир Зеленький оголосив про розпуск Верховної Ради, а наступного дня підписав відповідний указ.

На сьогодні призначили позачергове засідання парламенту. Планується розглянути питання щодо змін до законів «Про вибори народних депутатів України» і «Про публічні закупівлі» (щодо зменшення строків тендерних закупок, які буде проводити Центральна виборча комісія в процесі проведення виборів).

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.