Web Analytics

Указ про розпуск Ради оприлюднено

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського, повноваження Верховної Ради достроково припиняються, а позачергові вибори до парламенту мають відбутися 21 липня.

Указ Володимира Зеленського «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» опублікували в офіційному виданні Кабінету міністрів «Урядовий кур’єр» 23 травня.

В документі зазначається:

1. Припинити достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання.

2. Призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

3. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради України.

Указ набирає чинності з дня опублікування.

Скріншот: ukurier.gov.ua

Парламентська коаліція «Європейська Україна» офіційно припинила діяльність 17 травня. За Конституцією, від того дня розпочався 30-денний термін для формування нової коаліції.

20 травня під час інавгураційної промови Президент Володимир Зеленький оголосив про розпуск Верховної Ради, а наступного дня підписав відповідний указ.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав це рішення «зневаженням Конституції та заведенням України в конституційну кризу». Він пообіцяв, що підтримає звернення народних депутатів до Конституційного суду з приводу указу про розпуск.

Включати законопроекти Президента щодо внесення змін до виборчого законодавства до порядку денного 22 травня Рада відмовилася. Зеленський у відповідь заявив, що «старі політики обрали стару систему, бо лише вона дає їм шанс подовжити політичне життя».

Читайте MediaPort у Telegram