Web Analytics

У Зеленського хочуть провести вибори в Раду 21 липня

Радник Президента України Володимира Зеленського з юридичних питань Андрій Богдан вважає, що консультації з лідерами парламентських фракцій пройшли конструктивно. 

«Практично всі лідери парламентських фракцій погодилися з можливістю такого розпуску. Були спори щодо конституційності, законності, можливості оскаржити такий указ. Проте при його наявності — всі партії, фракції парламенту, задекларували бажання йти на вибори. Ми вважаємо, що це буде дуже важливий крок для оновлення парламенту, заведення нових прогресивних молодих облич, які мають бажання і можливість працювати на Україну і її майбутнє. Щодо самого указу — він буде підписаний найближчим часом. І ми очікуємо його оприлюднення у найближчі дні. Ми бачимо для себе найбільш допустиму дату проведення голосування — 21 липня 2019 року», — сказав він. 

Як підставу для дострокових виборів в парламент Богдан назвав відсутність коаліції у Верховній Раді. 

Фото president.gov.ua

У Зеленського пропонують зміни до виборчого законодавства. 

«На сьогоднішній день йдуть ще консультації з ЦВК щодо процедур самих виборів і, можливо, буде прийнято рішення звернення до Голови Верховної Ради пана Парубія щодо скликання на завтра позачергової сесії і прийняття таких змін до закону про вибори народних депутатів. На сьогоднішній день є розуміння, що, можливо, будуть проголосовані зміни до закону про вибори народних депутатів, які будуть скасовувати мажоритарну систему виборів народних депутатів. І залишиться лише пропорційна партійна система. Ще однією додатковою умовою таких змін може бути пониження прохідного бар'єру до 3%. І ще один важливий момент: це зменшення строків тендерних закупок, які буде проводити Центральна виборча комісія в процесі проведення виборів. Ці три головні, на наш погляд, питання, будуть поставлені перед Верховною Радою у найближчий термін», — розповів Богдан. 

Дату проведення позачергової сесії визначає голова Верховної Ради, зазначив Андрій Богдан: «Ми будемо пропонувати провести її завтра, оскільки найоптимальніший строк публікації Указу, щоб дотриматися всіх норм Конституції (це період 60 днів і проведення виборів в останню неділю цього періоду), це публікація Указу саме завтра. Але, можливо, з публікацією треба буде потягнути пару днів для того, щоб провести позачергову цю сесію, результати голосування підписати і опублікувати».

Президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск парламенту 20 травня під час інавгураційної промови

Читайте такожЛідери фракцій вийшли з консультацій у Зеленського