Web Analytics

У якому стані укриття на Харківщині: оцінка Мінстратегпрому

Стан більшості укриттів у Харкові в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості вважають незадовільним. У районах області готові до використання понад дві третини захисних споруд.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін 17 серпня після візиту на Харківщину.

«Ситуація складна. Загальний фонд захисних споруд по Харкову — 3119. Місцева влада доповідає про проведену роботу з очищення підвальних приміщень від сміття та відновлення освітлення. Проте стан більшості укриттів залишається незадовільним», — йдеться в дописі в його Telegram-каналі.

У місті також встановили 14 тимчасових бетонних споруд, головним чином на зупинках транспорту. Мінстратегпром вивчає, чи ефективно це.

У районах області зі 1120 споруд цивільного захисту — 72% готові або обмежено готові.

Камишін нагадав, що Рада оборони Харківської області вирішила дозволити офлайн-навчання в Харкові тільки в тих закладах, де сховища відповідають державним будівельним нормам. «Не найпростіше укриття підвального типу, а саме сховище», — уточнив він.

Дитсадки в Харкові працювати не будуть. За даними міністра, близько 30% школярів — першою чергою молодші класи — навчатимуться в метро.

Також п’ять вищих і три професійно-технічні навчальні заклади заявили, що готові до занять в офлайн-режимі.

«Рішення важкі, але зрозумілі. Єдиний спосіб забезпечити дітям можливість безпечно навчатись. Харків постійно обстрілюється комплексами С-300, а це 40-60 секунд до прильоту», — зазначив Олександр Камишін.

Фото: minre.gov.ua 


У Харківській ОВА назвали виші, які готуються до змішаної форми навчання — офлайн і онлайн. Серед них — ХНУ ім. Каразіна та медуніверситет.

Читайте також: Терехов пішов в народ: про що батьки школярів питали мера