Web Analytics

У справі про загибель трирічного хлопчика в Харкові — ще один підозрюваний

Правоохоронці продовжують розслідувати справу про загибель дитини від виснаження і травм у Новобаварському районі Харкова, за якою вже засудили батьків. У службовій недбалості підозрюють також ювенального інспектора.

Про підозру в службовій недбалості, що спричинила загибель дитини, старшому інспектору ювенальної превенції місцевого райвідділу поліції повідомили на минулому тижні, розповів сьогодні під час брифінгу прокурор Харківської області Юрій Данильченко. Справу розслідують за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею — п'ять років ув'язнення.

Данильченко зазначив, що повідомлення щодо можливих фактів застосування фізичної сили до дитини з боку батьків надійшло до райвідділу 12 вересня 2017 року.

«Перевірку за цим повідомленням мала провести підозрювана. Однак, на думку слідчих, вона проігнорувала свої робочі обов’язки та не вжила відповідних заходів. Зокрема, не провела перевірку щодо фактів насильства в родині та необхідності вилучення дитини з сім’ї, превентивних заходів із батьками тощо. Окрім того, відомості про злочин не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — розповів прокурор.

Повідомлення підозрювана розглянула лише за два тижні після його надходження, додав Данильченко. На той момент трирічний хлопчик вже помер у лікарні.

У вересні 2017 року трирічний хлопчик помер у лікарні, куди його привезли з виснаженням і травмами. За даними слідства, батько регулярно бив дитину, а мати не намагалася його зупинити.

У жовтні 2018-го батька засудили до десяти років ув’язнення, мати — до восьми.

Суд також розглядає кримінальне провадження щодо директора районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді і спорту, яку підозрюють у службовій недбалості.

Читайте MediaPort у Telegram