Web Analytics

У справі про ДТП на Сумській призначені судові дебати

Судові дебати у справі про ДТП на Сумській розпочнуться за тиждень. 

По завершенні сьогоднішнього засідання суддя оголосив перерву до 6 лютого, повідомляє коресподент «МедіаПорту» з зали суду.

Перед цим він спитав у учасників процесу, чи всі готові до судових дебатів. Обвинувачення, захисники і деякі представники потерпілих попросили близько тижня на підготовку. Врешті суд призначив початок судових дебатів на 6 лютого. 

Один з представників потерпілих Олександр Дрижанов повідомив, що не зможе брати участь у наступному засіданні. Суддя пояснив, що Дрижанов зможе виступити через засідання, 11 лютого. 

«У нас 6-го... буде надано слово стороні обвинувачення. Потім будуть інші потерпілі. Я думаю, що ми 6-го не закінчимо, маєте можливість 11 виступити, — сказав Віктор Попрас. — Потерпілі висловлювали бажання особисто брати участь, тому передайте, будь ласка, потерпілим, що вони можуть з'явитися...».

Порядок проведення судових дебатів визначає ст. 364 Кримінального процесуального кодексу України. У судових дебатах виступають прокурор, потерпілий, його представник та законний представник, цивільний позивач, його представник та законний представник, цивільний відповідач, його представник, обвинувачений, його законний представник, захисник, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.

Суд не має права обмежувати тривалість судових дебатів певним часом. Головуючий має право зупинити виступ учасника дебатів, якщо він після зауваження повторно вийшов за межі кримінального провадження, що здійснюється, чи повторно допустив висловлювання образливого або непристойного характеру, і надати слово іншому учаснику дебатів.

Після закінчення дебатів учасники мають право обмінятися репліками. Право останньої репліки належить обвинуваченому або його захиснику.

Після завершення судових дебатів суд надає обвинуваченому останнє слово, після чого видаляється для ухвалення вироку