Web Analytics

У справі екскерівника ХДАВП, підозрюваного в розтраті, завершили слідство — САП

За версією слідства, колишній керівник Харківського державного авіаційного виробничого підприємства причетний до заподіяння збитків більш як 36 млн грн.

Про це повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Розслідування завершили 15 грудня. Детективи Національного антикорупційного бюро, які вели справу, відкрили матеріали, щоб з ними ознайомився захист експосадовця.

За даними слідства, у 2013-2015 роках екскерівник заводу, «зловживаючи своїм службовим становищем, переказав кошти підприємства іншому суб’єкту господарювання з іноземною реєстрацією, яке перебувало під контролем його знайомого громадянина Німеччини».

Йшлося про суму 553,24 тис. євро та понад 1,93 млн доларів (на момент вчинення злочину — близько 30 млн грн за курсом НБУ). Кошти переказали за надання агентських послуг  з продажу товарів військового призначення за кордон.

«Проте з’ясувалося, що жодних послуг українське товариство від іншого суб’єкту господарювання не отримувало. Як наслідок, товариству було завдано збитків, сума яких сягає майже 30 млн грн», — стверджують у САП.

У жовтні 2014 року, додають у прокуратурі, підозрюваний спільно зі своїм знайомим підписав контракт з цим же підприємцем на постачання заводу двох авіаційних систем. Також — забезпечив передплату від авіазаводу у 472 тис. доларів (близько 6 млн грн).

«Проте встановлено, що ці кошти особи привласнили. А для приховання цих злочинних дій згодом була підписана додаткова угода до контракту про неможливість постачання систем у раніше обумовлені строки», — додають у прокуратурі.

Екскерівнику заводу оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Підозрюваний, за даними прокуратури, переховується від слідства в росії та на окупованій частині території України. Тож справу розслідували за спецпроцедурою — без нього.

Справу іншого підозрюваного, якого правоохоронці вважають спільником, розслідують окремо — теж за ч. 5 ст. 191.

Розтрата 36 млн гривень – завершено слідство у справі стосовно колишнього керівника Харківського авіазаводу 15 грудня...

Опубликовано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Понедельник, 18 декабря 2023 г.

Колишньому першому заступнику директора ХДАВП у 2019 році оголошували підозру в службовій недбалості, яка, за твердженням правоохоронців, завдала шкоди державі на суму 5,5 млн грн.

Фото на головній: ХДАВП

Блок новин за темою