Web Analytics

Завантаження...

У МОЗ розповіли, кого першого вакцинуватимуть від COVID

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, що МОЗ працює над якнайшвидшим отриманням Україною вакцини проти COVID-19. За його словами, вже є графіки щеплення для різних груп населення.

Про ситуацію щодо вакцинації Максим Степанов розповів на брифінгу 8 грудня. Він зазначив, що наразі МОЗ працює над якнайшвидшим отриманням препаратів. Україна розраховує отримати майже 8 млн доз за домовленостями з міжнародною системою COVAX, перші поставки очікуються наприкінці першого або на початку другого кварталу 2021 року.

Також тривають перемовини з фармацевтичними компаніями, які завершили третю, фінальну стадію випробування вакцини, а саме AstraZeneca, Moderna та Novavax.

Степанов також повідомив, що обговорював це питання з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Кристиною Квін. Він попросив розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин американських компаній «у режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях».

«Наразі Україна потребує першочергового отримання вакцин, адже знаходиться в надскладних умовах через російську агресію на Сході країни. Пані Крістіна Квін запевнила, що проведе відповідні консультації з урядом США, щоб Україна змогла отримати вакцину у найкоротші терміни», — зазначив міністр.

Максим Степанов додав, що МОЗ уже склало графіки вакцинації та «розподілило усіх людей за пріоритетами».  У першу чергу прищеплятимуть групи ризику: медпрацівників, освітян,  правоохоронців, літніх людей і пацієнтів із супутніми захворюваннями.

«Ми працюємо над якнайшвидшим отриманням вакцини. Будемо інформувати, як і коли зможемо почати вакцинацію в Україні», — сказав керівник МОЗ.

За даними Міністерства охорони здоров’я на 8 грудня, кількість людей, які одужали від COVID минулої доби, перевищила кількість нових випадків хвороби — 12 860 проти 10 811.

Найбільше підтверджених випадків — у Києві (1 475), Одеській (1 043), Запорізькій (948), Полтавській (916) і Черкаській (746) областях. Померли за добу 195 людей.

Від початку епідемії підтвердили вже 832 758 випадків. Подолали хворобу 436 564 людини, померли — 13 928.

Як повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі, за добу в регіоні зафіксували 316 випадків, з них 198 — у Харкові. Також 20 людей захворіли у Балаклійському районі, 19 — у Чугуївському, 17 — у Лозівському, 11 — у Валківському, дев’ять — у Дергачівському, вісім — у Харківському, сім — у Зміївському, шість — у Куп’янському, п’ять — в Ізюмському, по чотири — у Первомайському та Нововодолазькому, три — у Краснокутському, два — у Печенізькому, по одному — у Близнюківському, Кегичівському та Шевченківському районах.

Загалом в області зареєстрували 59 594 випадків. Одужали 40 881 людей, померли — 820.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

У МОЗ 7 грудня звітували про «позитивну динаміку» — зменшення кількості нових випадків COVID-19 та госпіталізованих пацієнтів. Водночас, уряд попередив про підготовку до жорсткого карантину в січні 2021 року.

Наразі обговорюють варіанти та ймовірні дати. Заплановані обмеження пообіцяли озвучити 9 грудня. Міністр Кабміну Олег Немчінов вже заявив, що громадський транспорт не зупинятимуть.