Web Analytics

У Києві та Харкові викрили підозрюваних у продажі немовлят іноземцям: що кажуть прокуратура та ДПСУ

Правоохоронці розслідують схему продажу дітей за кордон під прикриттям сурогатного материнства. За інформацією слідчих, до її організації причетні працівники медичних центрів у Харкові та Києві.

Про це повідомляють Київська міська прокуратура та Державна прикордонна служба.

За даними слідства, до схеми причетні 12 людей. Двоє організаторів — керівники приватних медичних центрів у Києві та Харкові. Інші — працівники клінік, менеджери, адміністратори та адвокат.

«Прикриваючись програмою сурогатного материнства, за грошову винагороду вони продавали новонароджених дітей іноземним громадянам, які проживають у країнах, де заборонено сурогатне материнство», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Фото: ДПСУ

Слідство стверджує, що підозрювані підшукували на Харківщині області жінок, які через скруту погоджувалися стати донорами яйцеклітин або сурогатними матерями. За новонароджену дитину іноземці платили від 50 до. 70 тис. євро, з них сурогатним матерям — близько 12 тис. євро.

Жінки реєстрували немовлят, вказуючи батьком іноземця. Потім — оформлювали заяви про відмову від дитини на користь начебто «батька», надаючи дозвіл на вивезення її за кордон і згоду на подальше отримання громадянства іншої країни.

«У разі незгоди учасники схеми вдавалися до погроз і залякування. Також жінки отримували значно меншу винагороду, ніж їм обіцяли», — зазначають у прокуратурі.

Фото: ДПСУ

Слідству відомо про вивезення за кордон восьми немовлят, повідомили в ДПСУ. Спробу вивезти ще одну дитину припинили минулоріч у Харкові, тоді також затримали замовника-іноземця.

Правоохоронці вже перевіряють близько 40 фактів вивезення новонароджених дітей з України за кордон.

У клініках, офісах, вдома у підозрюваних провели понад 40 обшуків.

«Вилучено медичну документацію, копії паспортів громадян України та іноземних країн, довіреності щодо представництва інтересів, інші документи, гроші, ноутбуки, мобільні телефони, чорнові записи та флеш-носії», — перелічили у прикордонній службі.

Слідчі вивчають знайдені документи.

 

Підозру в торгівлі людьми (за ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149, ч. 1 ч. 2 ст. 255 Кримінального кодексу України) оголосили 12 фігурантам, п’ятеро з них затримані.

Підозрюваним загрожує до 15 років ув'язнення.