Web Analytics

У Куп’янську двох освітянок підозрюють у колабораціонізмі — прокуратура

Правоохоронці оголосили підозру в колабораціонізмі двом жителькам Куп’янська Харківської області. За даними слідства, під час окупації вони погодилися навчати дітей за російськими стандартами.

Одна з підозрюваних — 45-річна куп’янчанка, повідомили у Харківській обласній прокуратурі. За інформацією слідчих, під час окупації міста вона погодилася стати «заступницею начальника» у так званому «відділі освіти ВЦА Куп’янського району Харківської області».

Жінка проводила наради з колективом, погоджувала найм нових співробітників і визначала розмір їх зарплати, кажуть правоохоронці.

«Крім того, вона організовувала виїзд вчителів до РФ для перекваліфікації та переатестації, надавала вказівки на впровадження у навчальних закладах підручників російською мовою, а також надавала підлеглим працівниками методичні та консультаційні матеріали щодо впровадження освітніх стандартів держави-агресорки», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Жінці оголосили підозру в колабораціонізмі — за ч. 3 і ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, яке вони передбачають — 10 років ув'язнення з конфіскацією майна. Суд обрав куп'янчанці запобіжний захід: тримання під вартою.

Фото: Управління СБУ в Харківській області

Інша підозрювана — 54-річна жителька Куп’янська. За даними слідства, окупанти призначили її «виконувачкою обов’язки директора» у місцевій школі.

«Приступивши до виконання нових обов’язків, «директорка» одразу видала учням підручники з російськими програмами навчання та надала вказівку підлеглим здійснювати навчальний процес за новою програмою та з використанням вищевказаних підручників. Вона навіть організувала поїздку викладачів до Курська на курси перепідготовки за новими стандартами та програмами», — коментують в Управлінні СБУ в Харківській області.

Жінці також повідомили про підозру в колабораціонізмі — за ч. 3 ст. 111. Їй загрожує до трьох років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років.

Фото: Управління СБУ в Харківській області


Правоохоронці затримали в Куп’янському районі колишню працівницю поліції. Їй оголосили підозру в державній зраді.