Web Analytics

У Харкові затримали проросійського безробітного блогера — СБУ

24-річний житель Харкова у соцмережах популяризував комуністичну символіку та поширював російську пропаганду, з’ясували правоохоронці. 

Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«Використовуючи засоби масової інформації та соціальні мережі, 24-річний житель Харкова, який ніде не працював і називав себе блогером, популяризував комуністичну символіку колишнього срср, вихваляв тоталітарний режим та розповсюджував наративи сучасної кремлівської пропаганди на кшталт: «братські народи», «три країни — три сестри» тощо», — йдеться у дописі.

За інформацією Абдули, чоловік створив анонімний канал у YouTube, підписниками якого були здебільшого боти, та користувався сторінками в Instagram і у забороненій в Україні російській соцмережі «ВКонтакте», у своїх публікаціях закликав громадян України відмовитися від захисту держави.

«Харків'янин регулярно демонстрував своє зневажливе ставлення до державних символів України. Ініційована Службою безпеки мистецтвознавча експертиза підтвердила протиправний характер публікацій пропагандиста та використання ним забороненої символіки», — додав речник відомства.

Під час обшуку, крім комп'ютера та мобільного телефона, правоохоронці вилучили виготовлену чоловіком комуністичну символіку, що використовувалася під час зйомок пропагандистських відеороликів.


Харків’янину повідомили про підозру за ч. 2 ст. 436-1 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення комуністичної символіки та пропаганда комуністичного тоталітарного режиму). Санкція статті передбачає до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

За рішенням суду він перебуває під вартою. 

Чільне фото: Владислав Абдула/Facebook

Блок новин за темою

Новини за темою