Web Analytics

У Харкові готують під демонтаж зруйнований росією під'їзд на Ужвій, 82

Біля будинку рівняють майданчик для встановлення крана.

Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.

«Цей будинок вже знають в усьому світі, і він став обличчям «руського міра» в цій війні. Спочатку був задум зробити його музеєм, але мешканці виступили проти: надто боляче, говорили вони. Сьогодні на вул. Наталії Ужвій, 82 тривають підготовчі роботи до демонтажу першого підʼїзду — там рівняють майданчик під встановлення крана», — повідомив Терехов.

За його інформацією, мешканці цього будинку зараз у процесі отримання сертифікатів на нове житло в рамках державної програми «єВідновлення». 

На пресконференції 11 жовтня міський голова заявив, що знесення лише одного зруйнованого під'їзду коштуватиме місту майже 17 млн грн.

«Знаєте, скільки коштує знести під’їзд на вулиці Ужвій? 17 мільйонів. А у нас були пропозиції 35-36 мільйонів. Ми торгувались до запаморочення. Щоб зробити таким чином, щоб це коштувало 17. Зрозумійте, що це за кошти, та скільки б можливо було за них побудувати нового житла. Це нові технології зносу, таких не було, тому стільки й коштувало. Інакше було б у два рази дорожче», — сказав тоді Терехов.


Рішення про демонтаж частини будинку прийняли у червні 2023 року за результатами експертизи. 

Блок новин за темою