У Кернеса підтвердили COVID, він сміється з фейків — міськрада

Харківський міський голова Геннадій Кернес хворіє на коронавірус і перебуває у стабільно важкому стані, але все чує і бачить, заявляють у міськраді. Вперше мерія підтвердила госпіталізацію Кернеса до 17 міської лікарні і його діагноз — COVID-19.

Брифінг з приводу стану здоров'я мера 15 вересня дав директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко

Про стан Кернеса 

Вчора ввечері після того фейку, який був поширений одним з Telegram-каналів, який належить політичним противникам чи пов’язують з політичними противниками Кернеса, я був викликаний у 17 лікарню, де він перебуває, ми це підтверджуємо, і спілкувався з Геннадієм Адольфовичем, який дуже багато і дуже голосно сміявся з того, що було розповсюджено в Інтернеті. Зустрітися з вами він просив мене особисто, щоб спростувати фейки, які вчора ввечері, а потім ще й вночі почали тиражуватися. Він все читає, все бачить, все це в нього викликає саркастичну посмішку. Він просив передати, що він підтверджує коронавірус і викликане ним двостороннє запалення легень. Ні про яку кому, ні про який набряк мозку, інші фейки, які можуть виникнути у хворій, політично збоченій голові не йдеться.

— Стабільно важкий. Оскільки COVID, то цей стан здоров'я характеризується як стабільно важкий. 

— Він під'єднаний до апарату штучного дихання? 

— Ні. 

— У свідомості? 

— А з ким я розмовляв? 

— Чи дають прогнози про терміни одужання лікарі? 

— Ні. Скажімо так, ні. 

Про можливе транспортування за кордон

Питання про лікування за кордоном, транспортування взагалі не розглядалося... Просто лікарі кажуть, що немає необхідності.

[Чи беруть участь в його лікуванні закордонні фахівці], мені про це точно не відомо, але я точно знаю, що харківські лікарі. 

Про окремі умови для лікування Кернеса

— Чи правда, що в 17 лікарні зачинили ціле відділення для Геннадія Кернеса. 

— Навіщо?

— Є така інформація.

— Перевіряйте її у лікарні. В мене немає повноважень відповідати на це питання, яке відноситься до господарської діяльності лікарні. Я в ньому не розуміюся. 

Брифінг речника міськради транслювало Суспільне 

Про контактних з Кернесом

— Всі проходять, хто з ним близько спілкувався. Всі, хто у щоденному режимі, хто день через три. Всі здають, так.

— Скільки цих людей, це десятки?

— Мабуть, і більше.

— Вони пішли на самоізоляцію?

— Багатьох я точно не бачив.

Про карантин в міськраді

У міськраді й так спеціальний режим карантину — вхід без масок заборонений, на кожному кроці стоять санітайзери. Ми ж змінили роботу: з 8 до 17:00 тепер працюємо.

— Він казав, як міг заразитися? 

— Ми не розмовляли на цю тему. Хто знає, хто як може заразитися. Ніхто. Я от, наприклад, і не знав, що у мене був коронавірус, поки не здав аналізи на антитіла. А коли, я навіть поняття не маю.

Про вибори та політичних опонентів

Від Блоку імені Кернеса піде один кандидат і виграє ці вибори. Це Геннадій Кернес. Ні у кого сумнівів у зворотному немає взагалі ніяких. 

— Ви кажете, що розповсюджують Telegram-канали, близькі до політичних опонентів. До яких саме? 

— Вивчайте медійний ринок Харкова і ви все зрозумієте. Хто за яким Telegram-каналом стоїть. 

Про чергову сесію міськради

Сесія не була призначена, вона стояла у планах (на 23 вересня), розпорядження про її призначення не було. Виникла робоча необхідність змінити плани (перенести на 30 вересня), в тому числі тому, що і мер теж готується до сесії — теж читає документи, теж їх уважно вивчає. І йому теж потрібен певний час у цій ситуації, щоб опрацювати всю навалу документів.

Чому мер не звернеться до людей

— Це ж його право, робити так або інакше.

— Міський голова просив щось передати харків'янам? 

— Я от вам все через нього передав. Все буде добре. 

Читайте також: Харківська міськрада спростовує інформацію про критичний стан Кернеса


Геннадію Кернесу 61 рік. Після замаху на життя у 2014 році він переніс низку операцій і пересувається в інвалідному візку. 

Коментуючи питання загрози коронавірусу в інтерв'ю Українській правді у квітні 2020 року, Кернес сподівався, що на відміну від Європи «наша картопля і наше сало зроблять так, що по-іншому наш імунітет перенесе цю пандемію». 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.