Web Analytics

У Казахстані склав присягу наступник Назарбаєва

Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв склав повноваження. Його наступником став голова сенату Касим-Жомарт Кемелули Токаєв.

Нурсултан Назарбаєв оголосив про складання повноважень президента 19 березня.

«Я прийняв непросте для себе рішення — скласти з себе повноваження Президента Республіки Казахстан», — заявив він у зверненні до громадян Казахстану.

Нурсултан Назарбаєв. Фото: akorda.kz

Назарбаєв нагадав, що він був першим президентом незалежного Казахстану, і в цьому році виповнюється 30 років його перебування на посаді. Після складання повноважень він залишиться у політиці: на посадах голови Ради Безпеки, голови партії «Нұр Отан», члена Конституційної Ради.

«Як засновник незалежного казахстанського держави бачу свою майбутню задачу в забезпеченні приходу до влади нового покоління керівників, які продовжать проводяться в країні перетворення», — сказав Назарбаєв.

За законами Казахстану, зазначив він, у разі дострокового припинення повноважень чинного президента його повноваження переходять до голови сенату до закінчення виборного терміну. Потім відбудуться вибори нового очільника держави.

Повноваження Президента Казахстану, таким чином, переходять до Касима-Жомарта Кемелули Токаєва. Він був міністром закордонних справ, працював віце-прем'єр-міністром і прем'єр-міністром країни, головою Сенату, а також заступником Генерального секретаря ООН.

«Поруч зі мною він працює з перших днів незалежності Казахстану. Я добре його знаю. Він людина чесна, відповідальна і обов'язковий. Підтримує цілком проведену політику всередині країни і зовні. Всі програми розроблялися і приймалися за його участю. Я вірю, що Токаєв саме та людина, кому ми можемо довірити управління Казахстаном», — так охарактеризував Нурсултан Назарбаєв свого наступника.

Касим-Жомарт Токаєв — праворуч

Сьогодні на спільному засіданні палат парламенту новий президент Касим-Жомарт Токаєв приніс присягу народу Казахстану, повідомляє прес-служба Президента Казахстану.

«Урочисто присягаю вірно служити народу Казахстану, суворо дотримуватися Конституції і законам Республіки Казахстан, гарантувати права і свободи громадян, сумлінно виконувати покладені на мене високі обов'язки Президента Республіки Казахстану», — сказав Токаєв.

Він зазначив, що на новій посаді планує і надалі «забезпечувати спадкоємність стратегічного курсу» свого попередника.

Читайте MediaPort у Telegram