Web Analytics

У Харкові встановлять меморіальні дошки олімпійській чемпіонці та вченому

Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища запропонувала увічнити пам'ять спортсменки Марії Гороховської та академіка Олексія Соколовського.

Питання щодо встановлення нових меморіальних дошок топонімічна комісія розглядала 15 серпня, повідомляє прес-служба Харківської міськради.

Одну пам’ятну дошку вирішили присвятити гімнастці Марії Гороховській — першій в історії Олімпійських ігор абсолютній чемпіонці в особистій першості. Вона також стала володаркою найбільшої кількості нагород, завойованих жінкою під час однієї Олімпіади.

У 1950-ті роки Гороховська мешкала в Харкові, виступала за спортивний клуб «Будівельник». Меморіальну дошку на честь спортсменки планують встановити на фасаді будівлі на вулиці Алчевських, 43, де раніше знаходився клуб.

Засідання міської топонімічної комісії. Фото: city.kharkov.ua

Топонімічна комісія також пропонує увічнити пам'ять академіка Олексія Соколовського, який з 1924 по 1959 роки був ректором Харківського національного аграрного університету ім. Докучаєва. Пам'ятну табличку хочуть встановити на фасаді будівлі Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. Соколовського» на вулиці Чайковській, 4.

Читайте MediaPort у Telegram