Web Analytics

У Харкові відзначили сьому річницю Революції Гідності

У День Гідності та Свободи 21 листопада біля пам'ятника Тарасу Шевченку у Харкові зібрались кілька сотень людей. 

До Кобзаря прийшли люди з державними прапорами та стягами політичних сил, серед яких «Демократична сокира», ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор», «Європейська солідарність», «Голос».

«Сьогодні ми зібралися на сьому річницю початку Революції Гідності. Вчені кажуть, що за сім років тіло людини повністю оновлюється. Наше суспільство теж насправді змінюється, але, на жаль, не так, як нам би усім хотілося, як ми мріяли сім років тому. Я дуже вдячний усім громадським активістам, організаціям, політичним партіям за те, що ми сьогодні зібралися. Ми повинні, я переконаний, в ці дні бути єдиними, попри наші образи, амбіції, передвиборчі речі, сьогодні ми єдині, це дуже добре», — сказав координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін

До учасників акції звернувся отець Віктор Маринчак.

Фото: twitter.com/StudMedia

Трансляція заходу велася на сторінці Інфоцентр Євро Харків у Facebook

«Здобуток Майдану — це саме те, що змінилося в нашій ментальності і психології. Ми тепер — люди сили, духу і волі. Зрозуміло, що не всі. Але повинна бути критична маса таких людей, які готові віддавати свої сили, часом жертвуючи собою, своїм життям в тому чи іншому розумінні, але стояти за правду, за світло і за свободу», — сказав отець Віктор.  

Біля пам'ятника Шевченку також виступив батько загиблого на Майдані харків'янина Євгена Котляра Микола Котляр. Він висловив занепокоєння діями теперішньої влади. 

«Якоюсь розрадою було бачити, як країна йде в правильному напрямку, і що ці смерті були не марні. Але гірко від того, що зараз у нас в країні така атмосфера, що дуже-дуже гірко... Але я дивлюся на вас, і серце гріється від того, що, незважаючи на коронавірус, якісь ще обставини, кожного року приходять на цю площу», — сказав Микола Котляр. 

Володимир Чистилін просив учасників акції дотримуватися карантинних вимог — маскового режиму та соціальної дистанції.

Організатори акції висунули сім вимог до влади, серед яких: розкриття злочинів проти Майдану і негайне покарання винних, збереження євроатлантичного вектору в зовнішній політиці, економіці та військовому співробітництві, боротьба з кумівством та корупцією, припинення скорочення фінансування армії, тиску на малий та середній бізнес та загравання з агресором — Росією. 


Квіти до пам'ятника Тарасу Шевченка вранці 21 листопада принесли представники Харківської облдержадміністрації — заступник голови ОДА Олександр Скакун, керівник апарату Володимир Клюцевський. Повідомлень про вшанування на сайті Харківської міської ради 21 листопада не було.