Web Analytics

У Харкові від обстрілів пошкоджено понад 140 об’єктів «ХТМ»

Від російських обстрілів постраждали приблизно півтори сотні об'єктів КП «Харківські теплові мережі». Майже половина вже готова до зими. Решту, серед яких пошкоджена 7 серпня ТЕЦ-3, ще ремонтують.

Загалом від початку війни у Харкові пошкоджено понад 140 об’єктів «Харківських тепломереж», повідомили на підприємстві. Нині 85 з них — ще в роботі, решта — відремонтовані та готові до опалювального сезону.

Комунальники працюють у всіх районах, де є пошкодження, передусім — у Київському, де від обстрілів постраждали 22 об'єкти.

«Зараз на котельнях Північної Салтівки вже монтують нові теплообмінники та заповнюють внутрішньоквартальні мережі. Усі без винятку об'єкти готують до закриття контурів, зроблені всі заміри пошкоджених вікон. Роботи ведуться в інтенсивному режимі», — запевнили у «ХТМ».

Фото: city.kharkov.ua

Після обстрілу також відновлюють харківську ТЕЦ-3, де російські ракети 7 серпня влучили у котельне відділення, розповідають у пресслужбі Харківської міськради.

Дві ракети вдарили у дах будівлі над першим і четвертим котлами високого тиску. Одна з них пройшла крізь стелю впритул до четвертого, зірвала обшивку труби й вибухнула у підвалі. Сам котел, побудований у 1947 році, вистояв. Минулого року його капітально відремонтували, цьогоріч хотіли модернізувати, але до зими, за прогнозом енергетиків, не встигнуть.

Директор ТЕЦ-3 Ігор Тюпа каже, що наслідки обстрілу могли бути «значно гіршими». Станцію готують до зими, вже кілька тижнів триває плановий ремонт, тож газогін середнього тиску, який потрапив під основний удар, був порожнім. Незадовго до обстрілу його продули, прибрали залишки палива.

Аби запустити станцію до початку опалювального сезону, зусилля спрямують передусім на відновлення системи управління, яку зрізало від удару.  

За попередньою оцінкою, збитки від обстрілу сягають 60 млн грн, зазначив заступник технічного директора «ХТМ» Олексій Лука. За його словами, це мінімум коштів, який потрібен для запуску теплоелектроцентралі в опалювальний сезон.

Нині працівники «Тепломереж» з усіх районів Харкова щодня їздять на ТЕЦ-3 та допомагають розбирати завали.


Вранці 28 липня російські окупанти обстріляли ТЕЦ та житловий масив під Харковом. Загинув поліцейський, який охороняв підприємство.

7 серпня війська РФ завдали удару по ТЕЦ-3, а 9 серпня — по одній з міських котелень. У Харківській міськраді переконані, що загарбники намагаються зірвати опалювальний сезон.