Web Analytics

У Харкові школярі повернуться до навчання 5 квітня

В умовах значного поширення COVID-19 у Харкові школи працюватимуть у змішаному форматі. Молодші класи навчатимуться стаціонарно, решта — дистанційно.

Про поновлення навчання повідомила на брифінгу 1 квітня директорка Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.

«Завтра останній день весняних канікул, які цього року в нас тривали не тиждень, а два тижні, і вже з понеділка школярі міста Харкова приступлять до занять. Зважаючи на епідемічну ситуацію, навчання в школах буде здійснюватися за змішаною формою. Тобто частина дітей буде навчатись стаціонарно, частина дистанційно», — зазначила вона.

За словами Деменко, 1-4 класи навчатимуться у звичайному режимі — з жорстким дотриманням протиепідемічних норм. Середні та старші класи — дистанційно. Але, за погодженням з батьками і за можливості, вчителі зможуть проводити й індивідуальні консультації. Наприклад, 11-класників можна запрошувати групами, щоб краще підготуватися до ЗНО.

Директорка департаменту наголосила, що молодші класи та дитсадки не припинятимуть роботу, навіть якщо Харків опиниться у червоній карантинній зоні.

«Ми весь час на зв’язку з Міністерством освіти і науки України. І є така позиція, що навіть якщо буде червона зона, дитячі садки закриватися не будуть, і 1-4 класи будуть працювати. Бо ви всі молоді люди, ви всі маєте маленьких дітей, і це просто катастрофа, коли діти малі, їх діти нікуди», — пояснила Ольга Деменко.

Ольга Деменко. Фото: city.kharkov.ua

Батьки підтримують таку позицію, стверджує вона.

«Ми ж розуміємо, що їм потрібно працювати, і часто малечу просто немає на кого залишити. Крім того, дистанційне навчання — це не навчання для малюків, бо перебувати стільки часу за монітором комп’ютера шкідливо для їхнього здоров’я», — додала Деменко. 

Посадовиця запевнила, що в закладах освіти дотримуються усіх протиепідемічних норм. А захворюваність дітей у садках, за її словами, «мінімальна».

«В садочках захворюваність дітей — взагалі мінімальна. На сьогодні по місту, враховуючи, що у нас 43 тисячі дошкільнят, хворіє восьмеро дітей. Це позитивний тест, а захворювання не проявляється, це в тих сім’ях, де хтось хворіє», — каже директорка департаменту.


Харківських школярів відправили на канікули 22 березня — на тлі зростання захворюваності на COVID. Передбачалося, що діти відпочиватимуть до 29 березня, але канікули вирішили подовжити на тиждень.

Учнів 4-х і 9-х класів цьогоріч звільнять від державної підсумкової атестації.