Web Analytics

У Харкові пройшов жіночий марш на підтримку борчинь з пандемією

У Харкові 8 березня відбувся «Марш жіночої солідарності». Акцію присвятили жінкам, які опинилися на передовій пандемії COVID-19.

Традиційний «Марш жіночої солідарності» проходив у Харкові вже вшосте. Цьогоріч організатори прагнули привернути увагу до порушення прав жінок, які опинилися на передовій пандемії COVID, а також до розслідування насилля над активістками та безпеки жінок у місті.

«Ми сьогодні зібралися, щоб поговорити про тих жінок, які у період пандемії продовжують виконувати соціально-важливу, часто «‎невидиму» та низькооплачувану працю. Також ми підтримуємо жінок Польщі у боротьбі за права на власне тіло, виступаємо проти політичних пранків щодо жінок і засуджуємо будь-яке гендерно обумовлене насилля. Важливо робити жіночі питання видимими. Сьогодні ми вже вшосте виходимо показати, що не в повному обсязі можемо реалізувати свої права в місті», — прокоментувала представниця громадської жіночої організації «Сфера» Анна Шаригіна.

Фото: Дарія Мерабет

Учасники маршу спочатку зібралися біля Палацу дитячої та юнацької творчості. Багато хто прийшов із плакатами: «‎І хлопців, і дівчат гнітить патріархат», «Нас не треба захищати, на нас не треба нападати», «Сексу — так, сексизму — ні», «Насильство в родині — не приклад дитині», «Бути сильною не соромно, соромно вимагати від нас бути слабкими» тощо. На початку маршу також скандували: «‎Хто замовив Катю Гандзюк?»

Від площі Свободи мітингувальники рушили вулицею Сумською до площі Конституції. Під час акції скандували: «‎Моє тіло — моє діло», «‎Свобода! Рівність! Сестринство!», «‎Місце жінки — всюди», «‎Рівна праця — рівна оплата», «Вільна жінка — вільна країна».

Група учасниць також зображувала представниць професій, які найбільшою мірою постраждали від пандемії — зокрема прибиральниць, кухарок і вчительок.

Під час маршу проїзд вулицею Сумською перекрили. З обох боків колону охороняли поліцейські.

На площі Конституції учасники маршу сформували коло для вільного мікрофону, аби кожен охочий міг висловити свою позицію.

«Я — жінка, я — активістка, я — політикиня. 200 років назад те, що я тут стою, видавалося неможливим, ще 70 років назад активізм для жінки вважався ганьбою. Завдяки суфражисткам ми стоїмо такою великою групою сьогодні, а ще шість років назад ми не могли вийти так вільно на вулицю нашого міста. Я хочу, щоб сьогодні в українському Харкові впевнено звучало «Місце жінки — всюди», — виголосила одна з учасниць маршу.  

Одночасно з жіночим маршем свою акцію також влаштували представники консервативної організації «Традиція і порядок». Вони вийшли з банером «Допомагайте жінкам не словом, а ділом», деякі несли квіти.

За інформацією Головного управління Нацполіції в Харківській області, акція пройшла без конфліктів. Силовики нарахували близько 250 учасників ходи, організатори — 500. За порядком стежили близько 600 правоохоронців.

Марш відкрив програму «Тижнів жіночої солідарності» — щорічного соціально-освітнього проєкту, присвяченому проблемам гендерної нерівності в Україні та розвитку руху за права жінок. Традиційно в програмі — лекції, круглі столи, дискусії та кінопокази.


У 2020 році Марш жіночої солідарності проходив під гаслом «Жінка на часі». За оцінками організаторів, до ходи приєдналися до 1000 людей, за підрахунками поліції — не менш як 500.