Web Analytics

У Харкові порушили справу через подання на Терехова з електронним підписом Кернеса

Депутатка Харківської міської ради Аліна Мустафаєва (фракція «Слуга народу») звернулася до прокуратури через обрання Ігоря Терехова секретарем міськради за електронним поданням від Геннадія Кернеса. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

На своїй сторінці у Facebook Аліна Мустафаєва повідомила, що звернулася до Харківської обласної прокуратури 22 грудня 2020 року. Відповідь прокуратури надійшла 11 січня.

«Відповідь прокуратури на депутатське звернення щодо підробки підпису Кернеса та незаконного обрання секретаря Харківської міської ради. Розслідування розпочато!» — прокоментувала вона.

Фото: Facebook/Аліна Мустафаєва

Як зазначається, звернення стосувалося «підроблення 09.12.20 невстановленими особами Харківської міської ради подання від імені Харківського міського голови Кернеса Г.А. про обрання секретарем Харківської міської ради Терехова І.О., з використанням електронного цифрового підпису Харківської міської ради, який виконано не особисто Кернесом Г.А., через стан його здоров’я, а іншими особами».

«Повідомляю, що відомості, викладені у Вашому зверненні, 29.12.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420202200000000602 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України», — йдеться у відповіді Харківської обласної прокуратури за підписом першого заступника обласного прокурора Володимира Лимаря.

Досудове розслідування веде Слідче управління Головного управління Нацполіції в Харківській області.

Як розповів «Суспільному» речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, провадження відкрили 29 грудня. Факти у зверненні ще перевірятимуться. Інформацію про конкретні слідчі дії не розголошують «в інтересах слідства».

У Харківській міськраді 12 січня оприлюднили заяву, в якій зазначається, що правоохоронні органи проводять «просту стандартну перевірку за заявою однієї із депутаток Харківської міської ради, якій, з незрозумілих нам причин, раптом здалося, що підпис Геннадія Кернеса під поданням на посаду секретаря міськради Ігоря Терехова був підроблений».

«Уточнимо: «підроблений» цифровий підпис, що в принципі неможливо», — підкреслили у мерії..

Міськрада заявляє, що працює «виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу».

«Також зазначимо, що подібні вкидання, які ми бачимо з боку окремих депутатів міськради та деяких творців мертвонароджених політичних проєктів, є нічим іншим, як спробою дискредитувати міську владу Харкова», — йдеться у заяві.

Ігоря Терехова обрали секретарем міськради на першій сесії VIII скликання. Фото: city.kharkov.ua

Ігоря Терехова обрали секретарем міськради на першій сесії VIII скликання. Його кандидатуру висунув міський голова Геннадій Кернес — як повідомив головуючий на сесії Олександр Новак (пізніше обраний першим заступником мера), відповідне подання надійшло в електронному вигляді з цифровим підписом.  

Секретаря обирали таємним голосуванням. В ньому взяли участь 75 депутатів. З них «за» висловилися 73, «проти» — один, ще один утримався. Деякі депутати висловлювали сумніви щодо законності голосування. 

Втретє обраний мером Харкова Геннадій Кернес із середини вересня лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан міського голови погіршувався, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.

Секретар міськради Ігор Терехов нині виконує обов’язки міського голови.