У Харкові померли дві породіллі з COVID

У пологовому будинку в Харкові 2 померли дві жінки з коронавірусною хворобою. Обидві народили здорових доньок.

Дві жінки, 25 і 31 року, померли у міському пологовому будинку №2 5 квітня, розповіла заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, обидві померли через легеневу недостатність. Обом зробили кесарів розтин, вони народили дівчаток.

Спочатку до пологового будинку доправили 31-річну жінку, вона перебувала там майже місяць і народила дитину вагою 3,4 кг. Дівчинку виписали додому, вона здорова.

«Це були другі пологи. На жаль, стан матері весь час було важким — до операції та після. Були періоди панічних атак, іноді їй ставало трохи легше. Незважаючи на те, що було вжито всіх необхідних заходів для лікування, проводилися консультації, консиліуми лікарів, вона померла 5 квітня у 00:23», — повідомила віцемер.

У 25-річній жінки були перші пологи. Вона перебувала в пологовому будинку 10 днів і теж народила здорову дитину вагою 2,7 кг.

«Ви розумієте, якщо починається легенева недостатність у матері, у вагітної жінки, то ця легенева недостатність так само у дитини, яка знаходиться у неї під серцем. Тому було теж прийняте рішення робити кесарів розтин. І теж народилась здорова дитина, яку теж виписали додому 5 квітня. Зранку віддали батькові дитину, але, на жаль, того ж дня о 18:25 ця жіночка померла», — розповідає Горбунова-Рубан.

Світлана Горбунова-Рубан. Фото: city.kharkov.ua

За весь карантин, зазначила вона, у харківських пологових будинках було два такі випадки.

«Відсоток смертності ви чули — 1,4%. Серед померлих у нас, на жаль, є дві молоді жінки, в яких залишились здорові новонароджені діти. Вони (жінки — ред.) померли від COVID, від легеневої недостатності», — каже заступниця мера.

Вона зауважила, що шпиталізували й вагітних жінок у важкому стані, які хворіли на COVID-19, але всі проблеми вдавалося вирішити — їх виписували додому, і вони потім народжували здорових дітей.

«У лікарнях, де лікуються дорослі з COVID-19, у лікарів немає стільки часу спілкуватися з родичами, тому що лікарні завжди переповнені, але в пологовому будинку, в такому випадку, лікарі були поруч», — додала посадовиця.

У пологовому будинку №2 є 110 місць для пацієнток з коронавірусом. За словами вицемера, медперсоналу завжди вистачало, тому що за весь час епідемій було зайнято щонайбільше 40 місць. Зараз у закладі — 36 вагітних і породіль із коронавірусом, п'ятеро на кисневій підтримці, одна — на апараті ШВЛ.

Фото: 2mkpb.city.kharkov.ua

За даними Горбунової-Рубан, загалом від початку пандемії в Харкові COVID-19 підтвердили у 79 738 людей, серед них 1734 медиків і 3730 дітей. Одужали 63 399 хворих, померли — 1 112 (з них 17 — медики).


Внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби 4 квітня помер харківський хірург і головний лікар міської лікарні №18 Борис Менкус.

З 11 квітня Харківська область перебуває в червоній карантинній зоні через погіршення ситуації з COVID-19.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.