Web Analytics

У Харкові поліцейського затримали за підозрою у державній зраді

За версією слідства, поліцейський співпрацював з російськими спецслужбами — передавав відомості щодо військових підрозділів, правоохоронних органів, патріотично налаштованих громадян.

Підозрюваний — співробітник Головного управління Національної поліції в Харківській області. Його затримали в Харкові 9 квітня, повідомив сьогодні на брифінгу представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Настюк.

За версією слідства, коли поліцейський відвідував Бєлгород, його завербував кадровий офіцер Головного управління генерального штабу Збройних сил Росії — «на основі лояльного ставлення до політики Кремля». В СБУ зазначають, що цей російський розвідник перебував на окупованих територіях Донбасу у складі оперативних груп, а також формував агентурні мережі з громадян України.

У Службі безпеки вважають, що український поліцейський використовував своє службове становище, щоб збирати та передавати інформацію з обмеженим доступом. Це були дані Міністерства внутрішніх справ і Національній поліції, відомості щодо військових підрозділів і силових структур. В тому числі — щодо територіальної оборони, мобілізаційних планів, дислокації.

За даними слідства, поліцейський і російський воєнний обмінювались шифрованими електронними повідомленнями, а також особисто зустрічалися у Бєлгородській області Росії. Український силовик перетинав кордон під час вихідних, на один-два дні. Поїздки він приховував або говорив, що їде до родичів.

«Під час обшуку за місцем проживання поліцейського правоохоронці виявили та вилучили докази його протиправної діяльності та зв’язків з офіцером російської воєнної розвідки. Це магнітні накопичувачі інформації з грифом обмеження доступу, а також комп’ютер, на якому оброблялися, зберігалися і передавалися здобуті розвідувальні відомості. Йдеться про інформацію з грифом «Таємно» і «Для службового користування», — зазначив Володимир Настюк.

Також, за його словами, поліцейський збирав відомості про патріотично налаштованих мешканців регіону: представників громадських і політичних організацій, волонтерів, добровольців Національної гвардії, учасників АТО. Загалом — більш ніж про 500 людей.

«Ця «підбірка» матеріалів має доволі промовисту назву: «Нацисти та їх посібники у місті Харків». Тут є повні установочні дані, ідентифікатори зв’язку, адреси проживання, адреси поштових скриньок, сторінки у соцмережах», — каже Настюк.

У правоохоронця також знайшли матеріали антиукраїнського змісту, з пропагандою «Новоросії», «Харківської народної республіки» та ідей «русского мира».

Фото: ssu.gov.ua

«Попередньо ми можемо говорити, що ця людина здійснювала співпрацю свідомо і на певній ідеологічній основі. Щодо, можливо, інших чинників — матеріальних тощо, на це питання надасть відповідь слідство», — сказав Володимир Настюк.

Поліцейському повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

У Головному управління Нацполіції в Харківській області інформацію про затримання поліцейського не коментують. Речниця обласного управління поліції Оксана Калмикова радить журналістам звертатися до СБУ. 

Читайте MediaPort у Telegram