Web Analytics

У Харкові набрав сили вирок 85-річному засудженому за держзраду

Харківський апеляційний суд залишив без задоволення апеляційні скарги захисту 85-річного Мехті Логунова, якого визнали винним у збиранні інформації про українську «оборонку» для Росії і засудили до 12 років ув'язнення. 

Апеляційні скарги захисників Дмитра Тихоненкова та Максима Шаповалова залишені без задоволення, а вирок Орджонікідзевського райсуду — без змін, повідомила речниця Харківського апеляційного суду Євгенія Бондаренко

Скарги розглядала колегія під головуванням судді Володимира Протасова. 

85-річного Мехті Логунова затримали у 2017 році і звинуватили за статтею «Державна зрада» (ч. 1 ст. 111 КК України). За даними слідства, він збирав відомості, що становлять державну таємницю. 

«У подальшому інформацію планувалося передати представникам іноземної держави — Росії. Діючи на шкоду обороноздатності та державній безпеці України, він збирав відомості щодо державного оборонного замовлення, яке виконується одним із наукових центрів міста на підставі угод з Міністерством оборони України», — заявляли в прокуратурі Харківської області. 

Прокуратура просила для Логунова 13 років ув'язнення. Захист — виправдання. 

У серпні 2018-му Орджонікідзевський райсуд Харкова дав Логунову 12 років позбавлення волі. 

Близько року захист чекав розгляду скарг. Адвокат Тихоненков розповідав, що засідання не призначали через завантаженість апеляційного суду.