Web Analytics

У Харкові готують фундамент під новий онкоцентр — ХОДА

У Харкові триває будівництво нового онкоцентру в Помірках. Роботи наразі фінансуються з обласного бюджету, надалі планують залучити додаткові кошти.

У Харкові триває будівництво нового онкоцентру в районі Помірок. Роботи наразі фінансуються з обласного бюджету, надалі планують залучити додаткові кошти.

Про це повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

Наразі будівельники переносять інженерні мережі та готують котлован для фундаменту лікувально-діагностичного центру, площа якого буде понад 20 тис. кв. м.

«Це три секції, в тому числі центральна частина, ядро всього комплексу (ліфти, приймальне відділення, зони загального користування, операційний блок, реанімація) та стаціонар на 180 ліжко-місць. Друга черга — будівля в 6600 квадратних метрів, на 130 ліжко-місць. Там переважно розміщуватимуться відділення», — розповів директор Департаменту капітального будівництва ХОДА Сергій Жуков.

Фото: kharkivoda.gov.ua

За словами генерального директора Харківського обласного центру онкології Дениса Скорого, у новому комплексі буде вісім операційних.

Також планують встановити три лінійні прискорювачі для променевої терапії та діагностичне обладнання, яке дозволить виявляти захворювання на максимально ранніх стадіях.

Будівництво наразі фінансується з обласного бюджету. Надалі планують залучити додаткові кошти. За словами голови ХОДА Юлії Світличної, обладміністрація звертатиметься до Кабінету міністрів за фінансуванням з державного бюджету.

«Також будемо звертатися за міжнародною технічною допомогою — для забезпечення онкологічного комплексу новим обладнанням і технологіями, а надалі — обміну досвідом з найкращими фахівцями світу та підвищення кваліфікації наших лікарів», — додала Світлична.

Під час будівництва підтримку наявного онкоцентру не припинятимуть. Там триває ремонт, оновлюється обладнання, в тому числі — в операційному блоці.

«Зараз у ньому п’ять операційних, — розповів Денис Скорий. — Вони відремонтовані «з нуля», є все необхідне обладнання: найсучасніші операційні столи та лампи, системи підігріву пацієнта, що має дуже велике значення при тривалих оперативних втручаннях, інструментарій, електрообладнання, обладнання для виконання лапароскопічних втручань».

Ще дві операційні нині ремонтують, їх також планують осучаснити.

На обліку в онкологічному центрі перебувають близько 70 тисяч мешканців Харкова й області.

Харківська міська рада виділила для нового медкомплексу ділянку площею близько 6,5 га в районі Помірок, на території старого онкоцентру. Збудувати новий розраховують до серпня 2020 року.

Загальна площа нового комплексу складе близько 48 тис. кв. м.

Читайте MediaPort у Telegram