У Харкові через пошуки вибухівки евакуювали понад 1400 людей

За два дні силовики перевірили 280 об’єктів, серед яких школи, виші, дитсадки та медзаклади. Жодних вибухових пристроїв не знайшли.

31 липня до поліції надійшли повідомлення про замінування загалом 280 закладів.

Удень невідомий заявив про вибухівку, нібито закладену в трьох вишах, розповіли у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області. Це Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський національний університет мистецтв і Харківський національний університет міського господарства.

Кінологи та вибухотехніки оглянули майже 50 тис. кв. м приміщень і території навкруги, евакуювали 43-х людей. Жодних вибухових пристроїв не знайшли.

Відомості про ці події внесли до Журналів єдиного обліку заяв і повідомлень Шевченківського і Київського райвідділів.

Фото: hk.npu.gov.ua

30 липня надійшла інформація про замінування 277 об’єктів: 169 дитячих садків, 62 медичних установ, 25 торговельних закладів і 21 школи.

Поліцейські перевірили всі заклади, евакуювали 1394 людини. Небезпечних предметів також не знайшли.

Щодо цих повідомлень слідчі відкрили провадження за ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт). Максимальне покарання за цією статтею — 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

У Харкові масові повідомлення про замінування надходять з 21 квітня. Силовики перевіряли готелі, торговельні центри, школи, університети та коледжі, районні адміністрації, заводи, вокзали, аеропорт тощо. У день позачергових виборів до парламенту, 21 липня, вибухівку шукали на виборчих дільницях. У жодному випадку її не знайшли.

Правоохоронці Харківщини витратили на виїзди для перевірки понад 300 тис. грн, збитки підприємств перевищують 5 млн грн.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.