У харківському зоопарку померла слониха Тенді

Слониха Тенді померла через тривалу хронічну хворобу. Їй було 23 роки.

Тенді привезли до Харкова з Одеси, коли їй було два роки. З віком, коли вона почала набирати вагу, в неї з’явилися проблеми із задніми ногами, розповіли у харківському зоопарку

«Тенді кульгавила, розпочалися проблеми з нігтями. Слониха почала менше ходити, неправильно ставити стопу. Наслідком цього стало викривлення ніг. Це призвело до системних змін, які не дозволяли нормально рухатися та жити повноцінним життям», — каже завідувач відділу зоопарку Юрій Даниленко.

Коли з’явилися перші симптоми, харківські ветеринари звернулися до Європейської асоціації зоопарків і акваріумів. Разом із західними колегами встановили діагноз: дисплазія колінних суглобів. Фахівці пояснюють: єдиною причиною недуги у тварин є генетичний фактор, і саме на таке захворювання страждав батько Тенді — Тарун.

Лікування надавало тимчасовий ефект, лише прибираючи симптоми, бо повністю подолати цю недугу неможливо.

«На певному етапі фахівці з ЄАЗА запропоновано застосувати евтаназію, але стан слона давав надії. І, зважаючи на гуманне ставлення до тварин у Харківському зоопарку, було вирішено продовжити лікування Тенді — улюблениці відвідувачів і працівників», — додали у зоопарку.

Останнім часом Тенді почувалася все гірше. Хвороба взяла гору — слониха померла.

Фото: Facebook/Харківський зоопарк


Тенді була восьмим слоном у харківському зоопарку. Дев'ятим став Аун, якого привезли їй до пари. Потомства у них не було, хоча був період, коли доглядачі сподівалися, що Тенді вагітна.

Харківський зоопарк у 2016 році закрили на реконструкцію. Відкрити планують у серпні 2021-го.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.