У харківському екопарку прихистили вовків, яких контрабандисти хотіли вивезти до Непалу

Трьох вовків намагалися вивезти до Непалу, видаючи за сибірських лайок. Митники вилучили тварин та доправили до харківського екопарку.

Про спробу вивезти вовків з України повідомили у Державній митній службі 4 листопада. Хижаків перехопили у київському аеропорту «Бориспіль».

За документами, до Непалу прямували три собаки — сибірські лайки, оцінені у 15 тис. грн. Однак митники звернули увагу, що тварини не скулили, а вили.

«Та й за зовнішнім виглядом тварини аж ніяк не були подібні до милих і звичних лайок, а мали всі ознаки вовчої статури і окрасу», — додають у відомстві.

У службі зауважили, що під час проходження митниці у відправника не було документів на право перевезення тварин — дозволу, ветеринарного свідоцтва тощо, а також належним чином оформленої декларації.

Фото: Facebook/Державна митна служба

Наразі хижаки на карантині. Ветеринари оцінюють їхній стан.

«Це три дорослі особини звичайного сірого вовка. Ми помістили їх у тимчасовий вольєр, напоїли та нагодували. Поводяться звірі спокійно, особливо не стресують, приходять до тями після переїзду. Як тільки трохи адаптуються, візьмемо аналізи щодо захворювань і паразитів», — розповів головний ветеринарний лікар екопарку Андрій Московий.

Вовкам обіцяють забезпечити всі належні умови: правильне харчування, догляд, реабілітацію.

Що робити з тваринами далі, вирішуватимуть органи влади — вовки в екопарку поки що до весни.

«Потім буде суд, якщо «власник» не з'явиться і буде ухвалено відповідне рішення, то візьмемо турботу про сірих на себе. Ми або знайдемо їм можливість жити в умовах, максимально наближених до природних, в одному з реабілітаційних центрів на Західній Україні, або створимо такі умови для них у нашому мультикомплексі», — зазначив директор парку Віталій Ільченко.


Взимку 2020 року у харківському екопарку прихистили трьох тигрів, знайдених на приватному маєтку на острові Жуків у Києві.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.