Web Analytics

У Харківській області знову почастішали випадки кору

У Міністерстві охорони здоров’я назвали Харківщину серед областей, де рівень захворюваності на кір продовжує зростати, на відміну від інших регіонів. Лікарі нагадують про необхідність вакцинуватися.

Минулого тижня захворюваність на кір на Харківщині зросла на 20,8%, повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.

Лікарі зафіксували 151 новий випадок, з них 40,4% — у дітей. Зокрема, у Харкові — 63, у Харківському районі — 34, у Валківському — 11, у Нововодолазькому — 10, у Первомайському — шість, у Люботині — п’ять, у Краснокутському і Куп’янському районах — по чотири, у Барвінківському, Зміївському, Золочівському і Коломацькому — по два, у Богодухівському, Великобурлуцькому, Вовчанському, Сахновщинському, Чугуївському і Шевченківському — по одному.

Загалом в області з початку року було 1168 випадків кору. Переважна більшість захворілих — дорослі, дітей — 31,8%. Зареєстровано 41 спалах хвороби, в тому числі вісім — у навчальних закладах, 11 — у медичних.

«Загальна кількість хворих, які не мали імунного захисту від кору, склала 78,4%», — наводять дані в лабораторному центрі.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що в Україні минулого тижня на кір захворіли 2 146 людей — 1 044 дорослих та 1 102 дитини. Внаслідок ускладнень хвороби в Рівненській області померла дев’ятирічна дівчинка.

За даними МОЗ, у Львівській і Вінницькій областях, де через велику кількість хворих на кір посилили вакцинування, захворюваність зменшується.   

«Вперше Львівська область втратила своє антилідерство за рівнем захворюваності на кір. З 1 лютого рівень захворюваності в області щотижня зменшується в середньому на 10%. У Вінницькій області за 11-й тиждень зареєстрували майже в два рази менше нових випадків кору, ніж за попередній», — розповіли в міністерстві.

Водночас показники зростають у шести регіонах: у Київській, Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській і Харківській областях, а також у Києві — саме у столиці зафіксовано найбільше нових випадків.

За статистикою МОЗ, цього року на кір в Україні захворіло понад 30 тисяч людей, 11 померли від ускладнень. У міністерстві нагадують про необхідність вакцинуватися.

Наприкінці лютого в Нововодолазькому районі Харківщини через кір запровадили карантинний режим. Захворіла дитина, яка брала участь у пісенному конкурсі та спілкувалась у цей час маже із сотнею людей. Обмежувальні заходи запровадили, аби запобігти розповсюдженню інфекції.

На початку березня лабцентр повідомляв про зменшення захворюваності в регіоні, проте вона знову почала зростати.

Читайте MediaPort у Telegram